Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez HPV, vagy valami komolyabb...

Ez HPV, vagy valami komolyabb fertőzés?

Figyelt kérdés
Tegnap megfigyeltem hogy szemölcs szerű kinövések vannak a nagyajkamon, és belül a kicsin is. Az egyik fáj is. Nyilván megrémültem mint az állat, de mivel húsvét volt nyílván nem tudtam időpontot foglalni sehol. Ma már foglaltam, sajnos csak jövőhét hétfőre volt hely. Nagyon be vagyok pánikolva. Néhe viszket is, de nyilván nem vakargatom mert továbbterjed a fertőzés. Azt hallottam hogy rákos is lehet tőle az ember. Félek nagyon. Akinek volt ilyenje az hogy esett túl rajta? 20L

2022. ápr. 19. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet HPV, de a szemölcsöt okozó az nem okoz rákot. Ettől függetlenül érdemes egy HPV-tipizálást kérned. A szemölcsöt majd kezelik, nyugodj meg. Annyi, hogy ha van partnered, akkor feltétlenül szólnod kell neki is.
2022. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincsen,és nem is értem hogy kaphattam el, hiszen bárkivel is voltam eddig, szigorúan csak óvszerrel csináltuk. Mégis elkaptam. Szóval kicsit rá vagyok most parázva.
2022. ápr. 19. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hpv-t óvszerrel is ellehet kapni, mivel ez a szemölcsöt okozó fajta bőr érintkezésével is terjed, meg orális szexel.

De a szemölcs általában nem szokott viszketni meg fájni. Nem lehet inkább herpesz?

2022. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hinném, mert egyáltalán nem hólyagos, ilyen kis karfiol szerű izéknek néznek ki, és bőrszínük van. Meg nem viszket hűde nagyon, csak néha érzem.
2022. ápr. 19. 12:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szemölcsöt elkaphattad uszodában/edzőteremben, más törülközőjétől is. De az is lehet, hogy valami teljesen más, majd az orvos megmondja. Nem hiszem, hogy aggódnod kellene.
2022. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!