Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hólyaghuruttal a nőgyógyászh...

A hólyaghuruttal a nőgyógyászhoz is lehet fordulni?

Figyelt kérdés

Olvastam egy könyvet régen, ahol egy lány megfázott és többet járt pisilni, mire az anyuka mondta, hogy elviszi a nőgyógyászhoz és, ha jól értelmeztem, a nőgyógyász székbe is beült és a vizsgálat után felírtak neki antibiotikumot.


Azért lepett meg, mert amikor egyszer többet jártam wcre és csíptett, akkor vizeletet kellett leadnom meg egy belgyógyász megtapogatta a hasamat és készült egy ultrahang felvétel.


Ezek szerint ennek a kivizsgálására is több módszer van?


2022. ápr. 29. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Urológus foglalkozik ilyennel nőknél is, nőgyógyász max akkor fog ezzel foglalkozni ha a fájdalmas pisiléshez elszíneződött folyás is társul és baktérium fertőzte meg a hüvelyflórát. Értelem szerűen olyankor mindkettőt kezelni kell.
2022. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, akkor pláne nem értem a regényben miért ezt írták, de betudom annak, hogy egy regénynek nem kell életszerűnek lenni.
2022. ápr. 30. 00:12
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Ezzel nem a nőgyógyász foglalkozik, csak minden hülye odamegy, mert azt hiszi, hogy mivel a punciján jön ki a pisi is, ezért a nőgyógyászhoz tartozik.

Egy sima hólyaghurutot első sorban a háziorvosnak kellene kezelni, utána jön az urológia. A nőgyógyásznak semmi köze hozzá.

2022. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!