Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit ajánlotok pattanásos,...

Mit ajánlotok pattanásos, zsírosodó arcra?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 5 éven át szedtem folyamatosan fogamzásgátlót, több fajtát is. Sajnos az egyre gyakoribb és intenzívebb migrénes fejfájások miatt abbahagytam 1 hónapja. Nőgyógyásszal kísérleteztünk, mindig egyre enyhébb hormonális tartalmút írt fel. De pár hónapja már sürgőssigén voltam, semmilyen fájdalomcsillapító nem használt, már aludni se bírtam éjjelente, akkor azt tanácsolták hagyjam abba a fogamzásgátlót. Még egy ideig szedtem, de végül abbahagytam, mert már nem volt olyan nap, hogy ne fájt volna a fejem. Szerencsére azóta fejfájások teljesen megszűntek. Viszont az arcom elkezdett zsírosodni - eddig pont hogy száraz volt - és tele vagyok pattanásokkal.

Anno endokrinológus írta fel a fogamzásgátlót, pont a pattanások miatt, arra használt is, az 5 év alatt szinte sose voltak pattanásaim, de a migrének miatt nem bírtam egyszerűen tovább szedni.

Viszont a kezemen, lábaimon száraz a bőröm, csak az arcomon kezdett zsírosodni... 2-3 naponta használok bőrradírt az arcomra, ideig óráig jó, de nap végére megint fényes, zsíros az arcom :\

Valaki esetleg járt már hasonló szituációban és tudna valami tanácsot adni, annak örülnék :)



2022. máj. 2. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyász, addig meg eucerin dermopure termékcsalád
2022. máj. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Borgyogyasz
2022. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, hogy ha fogamzásgátlót szedek, akkor a migrén erősödik, ha nem szedem, akkor a pattanások jönnek.


Dalacin T oldat ami legjobban használt eddig a különböző krémek közül. (Meg van még a roaccutan gyógyszer. De azt csak nagyon durva akné esetén javasolják, mert egy élén erős szer sok lehetséges mellékhatással)


Etkezéssel lehet még tenni a pattanások ellen. Gyorsan felszívódó szénhidrátokat kerülve, amik hirtelen megdobják az inzulin szintet. (Nem érek hozzá, de valahogy ez provokálni a pattanásokat)

2022. máj. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon izzadékony vagyok sajnos és ami bevált az az ha hetente használom a dmben kapható solucio anticidorica oldatot. Ez szoktam kis vattával vékonyan a homlokomra is kenni.

A hajam nekem is zsiros volt mindig is,de az eucerin termékek nem rosszak. De a hajam sajnos mindig hamar zsiros lesz akarmit csinalok.

2022. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!