Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éreztél már valaha menstruáció...

Éreztél már valaha menstruációkor büdösnek egy nőt?

Figyelt kérdés

Osztálytársat, kolléganőt, bárkit...


Én általános iskolában egy osztálytársamon nagyon éreztem azt a tipikus vérszagot, és ez olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy onnantól éjjel-nappal csak tampont használtam. Kb 1 éve van spirálom, azóta zavar a tampon, betétet használok.

De állandóan stresszelek, hogy büdös vagyok.. Természetesen gyakran cserélem a betétet, használok intim törlőkendőt, napi 2x zuhanyozok, de így is néha mintha érezném magamon azt a szagot...

Páromat olyankor mindig megkérdezem, de ő nem érzi (megmondaná, ha büdös lennék)


Szóval a kérdés adott, hátha kicsit meg tudtok nyugtatni, hogy nem érezni ezt máson... :)


2022. máj. 6. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Én még sosem, nem is gondoltam, hogy lehetséges lenne. Az általános iskolás, vagy akár gimis vagy egyetemista fiúk viszont egészen biztosan nem ismerik a menstruációs vér szagát, így ha meg is éreznék, nem tudnák, mi az - bár ez nem tudom, segít-e.
2022. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyes kevésbé felvilágosult családban szerintem még ma is van olyan tévhit, hogy ha egy nő menstruál, akkor nem szabad fürdenie. Lehet, akin érezted akkor, ő sem mosdott és ezért érződött. Alapból van egy kellemetlen szaga annak, ami kijön, de nem olyan erős. Viszont több nap után nyilván jobban érezni lehet.
2022. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Én nem éreztem soha máson, még akkor sem mikor a torna öltözőben voltunk. Magamon akkor, ha betétet használok és wcn vagyok, nem is szeretem, van egy tipikus szaga, hiába a fürdés, gyakori csere. Mikor elmegyek itthonról mindig tamponozok.

Nyilvános wcben viszont érezni ha felnyitom a szemetest, ezért nálam nincs is a wcben itthon kuka ahol párologhat, azonnal viszem ki a nagy kukába.

2022. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Bocsánat, hogy nem nyugtatlak meg, de én már éreztem. Sokszor kiderült már, hogy érzékenyebb a szaglásom az átlagnál, de amikor valaki erősen vérzik és betétet használ, azt simán érzem mondjuk 1 méterről. Nyilván a busz másik végéből már nem.

Első, a fiúknak nincs és nem is lehet anyukájuk, lánytestvérük vagy akár barátnőjük? Vagy miért vagy ennyire biztos abban, hogy nem ismerik ezt a szagot?

2022. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Ereztem mar tobbszor csajon.. Hogy ne tudna egy egyetemista vagy gimis 😀 sztem mar egy 7-8.os is kepbe van siman.
2022. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
#4-es, van anyukájuk nyilván, de nem hiszem, hogy az anyukájuk mutogatja nekik a véres betéteit. Persze érződhet a kukából, bár fiúkra kevésbé jellemző a fürdőszobai kuka használata, mivel az nagyjából a női menstruációs termékeknek lett kitalálva. De kinek mi. Én csak saját tapasztalatból írtam.
2022. máj. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Az a szegény làny nem tehetett róla. A tamponba mi a jó? Hogy a hüvelyben poshadjon a vér és begyulladjon? Hadd folyjon ki, az az egészséges. A szagáért senki se haragszik.
2022. máj. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha ott lent a redőket is megmosod, a kisajkak közt, rendesen, és gyakran cseréled a betétet, biztos nem vagy büdös. De ellenőrizheted, nyúlj oda, aztán szagold meg az ujjaidat. A lényeg, hogy győzd meg magad, hogy te nem lehetsz büdös, az a lány volt büdös, nem te vagy büdös. Ez egy szorongás, és kényszeresség is. Ezt csak te tudod megszűntetni, hiába kérdezel másokat, mi nem fogjuk ezt megoldani, de tanulj a válaszokból is. Nem a büdösség a gond, mert nem vagy büdös, tök más a gond
2022. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Éreztem sajnos. Nagyon jellegzetes szaga van. Nemcsak a betétnek, hanem a kipárolgó női hormonok is kellemetlen szagúak. Fürdéssel nem lehet kivédeni.

Magamon is érzem a szagot, nem is szetetek az "olyan" napokon dolgozni menni. :(((

2022. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mik vannak itt… 🥴

Soha életemben nem éreztem nőn, hogy épp menstruál. Ha nem cserélt betétet már 3 napja, akkor lehet, érezném.

2022. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!