Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candidából Bartholin-mirigy...

Candidából Bartholin-mirigy gyulladás kialakulhat?

Figyelt kérdés

Sajnos visszatérő candidával küzdök, ami most a nyaralás után durván kiújult, olyan konstans fájdalommal meg viszketéssel hogy nem bírtam nem vakarózni, majdnem megbolondultam. A kialakulásában segítethetett a vizes fürdőruha hordása meg olyan óvszer használata ami nagyon kényelmetlen szokott lenni, még fájt is kicsit utána.

Hétvége volt, és nem tudtam kezelni mert otthon voltak a gyógyszereim rá. Tegnap este előjöttek a Bartholin mirigy gyulladásának tünetei, nagyon megduzzadt az egyik oldal, de zuhanyzás után lement, ma reggelre is csak a fájdalom maradt, meg a candida tünetei is enyhülnek.

Utánaolvastam hogy ha begyullad ez a mirigy az fixen műtét, és most nagyon meg vagyok ijedve...

Szaladjak azonnal nőgyógyászati ügyeletre? A candidával nem szoktam, mióta pár hónapja megvolt a tenyésztés és elég hatásos krémet meg kúpot kaptam.

Vissza fog jönni ez a duzzanat? Akkor kell szaladni orvoshoz? Vagy ez így csak ciszta még?

Köszönöm szépen a válaszokat? :(

23/nő



2022. máj. 25. 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:

a candida gomba, a gyulladás pedig baktérium...


Egymástól független...

2022. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!