Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hallgassak az orvosomra?

Hallgassak az orvosomra?

Figyelt kérdés
Pcos-em van. Diétán és egészséges életmódón vagyok, viszont vannak próblémám mint például zavart menstruációs ciklus(több hónapos kimaradás), arcszőrzet, könnyen hízás stb. Ezért ezekre a tünetekre a nőgyógyászom felírta a Novynette fogamzásgátlót. 21 napos tabletta. Azt mondta hogy a menstruáció első napján kell bevennem, de mivel nekem hónapokig nem jön meg, azt mondta hogy ha a menstruációm nem jelentkezik akkor is el kell kezdenem a szedését(mivel nekem nem fontos a védettség a teherbeesést illetően, nem ez az oka hogy fogamzásgátlón vagyok). Próbáltam utána olvasni, de sehol nem írják hogy mi történik ha nem menstruaciókor kezdem szedni. Szerintetek elkezdhetem mensi nélkül? Valaki hasonló helyzetben?

2022. máj. 28. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Persze hogy kezd el, nem viccből mondta a doki.

És nehogy itt valaki meggyőzzön az hogy máshogy tegyél, mint a kezelőorvosod aki ezt tanulta sok éven át, és ezzel foglalkozik nap mint nap, 1000X jobban ért hozzá mint bárki aki itt válaszolna.

2022. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Biztos jól ért hozzá, PCOS-ra nem írunk fogamzásgatlot..

Másik doki!

2022. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A PCOS-hez nem tudok hozzászólni, de amikor fogamzásgátlót szedtem, nekem azt mondta a doki, hogy ha a menstruáció első napján kezdem el szedni, akkor abban a hónapban is védett leszek, de bármikor elkezdhető, de akkor csak a következő menstruáció után alakul ki a védettség. Ha a gyógyszert szedem, akkor meg csak megvonásos vérzés lesz.
2022. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul veszed be a fogamzásgátlót, az összezavarhatja a ciklusodat. Mivel neked ilyen gyakorlatilag nincs, ha nem jön meg hónapokig, akkor ezért felesleges aggódni. Nyilván ha élsz szexuális életet, akkor kiegészítő védekezés szükséges, biztonság kedvéért 1 hónapot szoktak javasolni.
2022. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

“nem írunk fogamzásgatlot.”


Kollega?

2022. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 es ès 5 ös! Ez a fòrum nem azèrt van hogy orvosok arcoskodjanak hanem tanacsokat kèr az illető a problèmàira. Sem pedig arra hogy orvos az orvost szidja, mutassa hogy ő mennyivel különb a màsiknàl. Tàvtanacsadàs keretein belül adhatò objektìv,előremutatò vàlaszokat szìveskedjenek közölni.
2022. máj. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!