Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik orvosra hallgassak?...

Melyik orvosra hallgassak? Létezik jó megoldás egyáltalán?

Figyelt kérdés

3.5 éve szedem a Yasminelle nevű fogamzásgátlót, anno cisztákra írták fel. Féltem ettől a módszertől,de az orvosom ragaszkodott hozzá. Sok olyan mellékhatása volt,amit eleinte nehezen viseltem (súlyos migrén, szédülés, lelki gondok, szorongás), viszont sok pozitív hatása is volt,a bőröm sokkal szebb lett,a hajam sűrűbb,a libidóm érdekes mód mindig az egekben volt, és persze a ciszták is eltűntek.

Egy ideje nincs párkapcsolatom és kicsit sokallom ezt a majdnem 9000 forintot érte, így elgondolkodtam azon, hogy vagy váltok, vagy leteszem. DE. Félek attól, hogy ha leteszem, visszajönnek a ciszták, kihullik a hajam, visszajönnek a pattanások,tudom, ez hiúság, de nekem ezek fontos szempontok voltak. Egyébként is,mi van,ha meg se jön utána? Félek. Viszont ez a 3. hónap, hogy valami "nincs rendben". A vérzésem más lett, 2 napig megvan, elmúlik egy napra majd visszajön 2 napra, egyik hónapban ugyanúgy vérzek mint a tabletta előtt,a másikban alig. Elmentem egy sztk-s orvosi rendelésre,vettek vért, megnéztek,ultrahangot csináltak, nem találtak semmit, a májam nagyobb a kelleténél,ennyit mondtak.Kértem az orvost, adjon tanácsot,vagy írjon valami más,olcsóbbat, vagy beszéljük meg mire számítsak,ha leteszem. A válasz: a cisztákra a Yasminelle jó, ennél csak drágább van, ne tegyem le,és szünetet se tartsak. Próbáltam kedvesen figyelmeztetni, hogy ennél biztosan van olcsóbb és más összetételűbb gyógyszer,de majdnem elzavart.


Elmentem ma a privát orvosomhoz,aki 3.5 éve felírta a gyógyszert, ugyanezzel a kérdéssel.Mi van,ha leteszem,vagy milyen más tablettát tud ajánlani, mit tanácsol. Azt felelte, 2 évente kötelező lenne egy egy hónapos szünet,tartsak egy hónap szünetet most,de a világért le ne tegyem mert a Yasminelle a legszuperebb,ennél csak lórúgás hormontartalmú, nagyon drága cucc van, különben is ha leteszem a ciszták vissza fognak jönni és műthetnek. Itt is finoman utaltam legalább 4 másik készítményre, de egyszerűen nem bírt a Yasminelle-től elszakadni. Győzködött,hogy tartsak szünetet, bízzak benne, mennyire jó lesz ez nekem. Kérdeztem mi van,ha most ez a 3.5 év annyira megkavarta a dolgokat,hogy nem jön meg csak fél év múlva...a válasz: "Akkor fél év múlva kezdje újra".


Most itt ülök tanácstalanul. Ismerősök, családtagok mondták, hogy amikor abbahagyták a tablettát, szörnyű időszakon mentek át, aki egyikről a másikra váltott, az is megszenvedte. Nekem személy szerint az az érzésem, hogy nem tesz jót ez a készítmény. Nyitott vagyok másikra,ezért kérdeztem két orvost meg,de semmi haszna nem volt.

Kell szünet szerintetek? Vagy fejezzem be a szedését,és ha lesz tartós párkapcsolatom,kezdjem újra? Vagy keressek harmadik orvost,hátha az mond valamit, aminek értelme is van?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. okt. 4. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem sajnálnám az időt még két nőgyógyászra ha ennyire nyugtalanít a dolog. Akár másik városban is.

Ha tényleg mindenki ugyanezt mondja, akkor bele kell nyugodni a dologba, biztosan jobban értenek hozzá, mint ezen az oldalon bárki.

2017. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy harmadikhoz, egy magánklinikára, egy alkalom 10-30ezer forint, ami nem olcsó, de azért az egészség nem játék, csak ki kéne vizsgálni rendesen, hogy van-e valami lappangó dolog benned, ami miatt azt gondolja a másik 2 orvos, hogy visszajön a ciszta. Persze lehet, hogy simán tudsz élni vele, csak jobban félsz tőle. Ha ott, idegenként is ugyanerre a következtetésre jutnak, akkor legalább tudod.
2017. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 4. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:

szia, azért egy ciszta nem a világ vége, az egy vízzel telt hólyag. mindenki tele van vele itt vagy ott, csak nem tudnak róla. azért, hogy ne nőjön ciszta, valóban nem kéne egy életen át ki tudja, milyen gyógyszereket szedni, ami lehet, h többet árt, mint használ.

Menj el más dokikhoz, akár többhöz. próbáld közben az aviva tornát, az egészséges életmódot, stb. stb.

Ha úgy érzed, nem jó ez neked, azt szerintem joggal érzed.

2017. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Sajnos az enyém nem vízzel,hanem vérrel teli volt, ráadásul mindkét petefészkemen. De azt határozottan tudom, hogy ez a bogyó már nem tesz jót, így most ahogy javasoltátok,elmegyek egy harmadik orvoshoz is!
2017. okt. 4. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!