Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Foglalkozzak a progeszteronhiá...

Foglalkozzak a progeszteronhiánnyal, vagy hallgassak a nőgyógyászra?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja voltam nőgyógyásznál, barna vérzés és közti vérzés miatt kerestem fel. Volt uh, de semmi elváltozást nem talált, elvileg minden normális. 30-34 naponta van vérzésem. A doki szerint a progeszteron hiány okozza a problémákat és elég akkor foglalkozni vele, ha gyereket szeretnék. Fogamzásgátlót írt, viszont nekem erre jelenleg nincs szükségem és nem is kezdtem el szedni. Végül is annyiban maradtunk hogy akkor nem foglalkozunk ezzel mivel annyira nem zavaró a számomra...gondoltam ezt akkor....aztán a legutóbbi köztes vérzésem annyira erős volt és váratlanul tört rám 2 különböző napon, hogy elgondolkodtam a további vizsgálatokon. Ha kiderül hogy tényleg ez a bajom, akkor gyógyszert kell majd szednem?

Párhuzamosan ezzel a barnás vérzéssel együtt kialakult egy tünetegyüttes, amely a pajzsmirigy alul működésre utal, viszont a vérvételi leleten a TSH-m értéke normális. Lehet összefüggés a pajzsmirigy és a progeszteron között? Vagy már csak beképzelem?

Köszönöm a válaszokat!

22L



2018. jan. 30. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Menj el endokrinológushoz, sok nőgyógyász ok nélkül adja a fogibogyót, ahelyett, hogy normálisan továbbküldene.


Ne szedj be semmit, főleg, ha alapból hormonzavarod van.

2018. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet bizony, összefüggés. Az alulműködés ugyanis gátolja a rendes peteérést,a mi aztán nem termel elég progeszteront. Mennyi lett az a normális tsh értéked? Attól, hogy referencia tartományon belül van még nem biztos, hogy nincs alulműködésed.
2018. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oke, hogy menjek el endokrinologushoz, de én úgy tudom hogy az beutaló köteles. A hazidokim meg nem egy beutaló osztogató típus. Kértem egy másik nőgyógyászhoz időpontot....hátha mond valami újat. A tsh-m 1,490

Köszi a válaszokat!

2018. jan. 31. 23:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a tsh viszonyt tényleg jó :O bár nem ártana mellé f3,f4-et is nézetni, ott még lehetnek eltérések.


Illetve nem tudom milyen tüneteid vannak, de a pm alulműködéshez nagyon hasonló tüneteket produkál az inzulinrezisztencia is.


Mi az, hogy a háziorvosod nem osztogat beutalókat? Hát az a dolga! Mert ha még recepteket irattatnál vele...

2018. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen közti vérzés?

A progeszteron hiányra az jellemző, hogy a rendes menstruáció jelentkezése előtt x nappal az illető már elkezd barnázni, vérezgetni, pecsételni.

Szóval jó lenne tudni, hogy nálad mikor jelentkezik pontosan a köztivérzés (a ciklusod melyik részében, hány napig, milyen erős stb.).

2018. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen menstruáció előtt 1nappal van barna, utána végig barnas-voros. Nagyobb darabos is volt már. Utána viszont 3nap barnazas. Így szokott lenni 7nap összesen. Legutóbb ciklusom 14. És 16. Napján volt barnas-voros folyas-verzes. most erősebb volt mint legutóbb. Akkor csak sima sotetebb barna folyás volt és a 14. Napon. Általában 30-34napra jön meg, változó.
2018. febr. 7. 10:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a ciklus közben jelentkező vérzés inkább az ovulációd jele lehet. 1 nap barnás folyás menzesz előtt még nem kóros, ha eltart 4-5 napig is akár, akkor lehet alacsony progeszteron jele.

Első körben szerintem kezdj el hőmérőzni. Abból látod, hogy hány napig tart a luteális szakaszod és hogy tényleg az ovu miatt van-e a pecsételés.

2018. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Régebben volt 3 napos barnázás mensi előtt. De az most nem igazán jellemző. Köszi a tanácsot.
2018. febr. 7. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!