Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló tabletták...

A fogamzásgátló tabletták mennyire károsítják a májat? Okozhatnak maradandó májkárosodást?

Figyelt kérdés
Soha nem szedtem még tablettát és most szeretnék áttérni rá, de félek, hogy bármilyen maradandó károsodást okoznak. Volt valaki aki tapasztalt bármilyen egészségkárosodást a szedést követően? Tudom, bénán hangzik a kérdés de kicsit félek belekezdeni. Előre is köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 29. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha orvos írja fel és nem valami kamionról leesett cuccot szedsz, kétlem, hogy bármi bajod lenne tőle. Orvosnak tudni kell az egészségi állapotodrol, gyógyszereidről stb..
2022. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván nem feketén beszerzett tablettára gondoltam, szimpla kíváncsiság mert sok orvost nem érdekel,hogy van e bajom vagy nincs. Ezt sajnos tapasztaltam anno amikor tini koromban szerettem volna tablettát és a nôgyógyász semmi kérdés nélkül hozzám vágta a receptet hogy "jó ez! ez új fajta, ha baja lesz majd menjen a háziorvoshoz". balszerencsémre a háziorvosom is egy bohóc aki kb semmihez nem ért, ezért gondoltam, hogy utána kérdezek/olvasok.
2022. máj. 29. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Nem pont a májkárosodás miatt kezdenék aggódni, 100 más mellékhatása lehet.

Első körben a trombózis hajlamot érdemes kivizsgáltatni, mielőtt elkezded szedni.

2022. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magánorvoshoz menj ha megteheted, ott még figyelnek az emberre .
2022. máj. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A májkárosodás, mint minden más folyamatosan szedett gyógyszer esetében lehet egy ritka mellékhatás. Ha emiatt aggódsz, akkor 3-6 havonta csináltass egy labort, abból ki fog derülni, hogy elmozdulnak-e a májértékeid.

A nőgyógyászod nem feltétlenül vétett hibát, amikor "hozzád vágott egy receptet". Mindenkinek másképpen reagál a szervezete a tablettára, van akinek beválik egy bizonyos szer, van akinek nem, de egy másik jó lesz. Ez sajnos csak a szedés során derül ki. Bár a "ha baja lesz, akkor menjen háziorvoshoz", egy kicsit meredek hozzáállás volt a részéről.

2022. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!