Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért csinálja ezt Édesanyám...

Miért csinálja ezt Édesanyám hónapok/évek óta? "Talán a sok gyógyszer miatt,amit szed,nem vagyok orvos,ezért kérem a segítségetek nagyon sűrgősen!

Figyelt kérdés

Szóval Édesanyám nagyon beteg,már évek óta,súlyos pánikbeteg...Szedi folyamatosan a gyógyszereit,de mégsincs semmi javulás az állapotában,inkább romlás,nem is kicsi...Már ott tartok vele,hogy nekem kell fürdetnem öltöztetnem minden,négyen vagyunk egy családban,mindenki súlyos beteg...


Édesanyám gyógyszerei,hátha így könnyebben tudtok segíteni:


RIVOTRIL 2 MG Este 2 db + Reggel fél(a déli Rivotrilt megszűntette az orvosa,a fél szemet)

TIAGER 100 mg szintén este 2 db

TIAGER Reggel fél+délben is fél

DORETA 75 MG/650 MG Reggel + Este

Este egy egész TRITTICO

Reggel+Este is MAGNESII CITRICI 500 mg

Délben ASACTAL 100 mg 1 db


Most már ott tartunk vele,hogy szinte egész nap csak fekszik az ágyban,nem csinál abszolút semmit,nem ad magára,nem akar tisztálkodni,mindent tőlünk vár el...Főleg Édesapámtól és tőlem


Annyira le van gyengülve,hogy az hihehetlen,nem tudom,hogy a gyógyszerek mellékhatása okozza-e ezt nála..Cigizik is ráadásul...Mikor tusoltatom,alig lehet "rávenni",hogy gyerünk tusolni,mindig csak a kifogáskat keresi...Már egy öngyújtót sem bír "lenyomni",azaz meggyújtani,fáj a húgyhólyagja,nagyon gyorsan eszik...is ráadásul...


Abszolút szinte nem segít semmi melót a ház körül,nem sétálgat a jó levegőn,legalább pár métert,semmi...55-56 éves korára,már oda jutottunk,hogy teljesen tönkrement,vagy a gyógyszerek miatt,vagy a sok fekvés,nem tudom...Meg ez a tisztálkodás az "agyunkra megy"....


Pl mikor én fürdetem,31 éves férfi létemre,akkor figyelem,hogy kimásszon óvatosan a kádból,el ne csússzon...Megszárítom a haját,mindent,de szerintem amit művel,az túlzás,már egy joghurtot sem bír felbontani...


Nem tudom,hogy kihez,vagy hova kellene befektetni,mert e valami borzalom...


Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész válaszát!



#pánikbetegség #tusolás #rengeteg gyógyszer #nem hajlandó semmire #mellékhatások+gyógyszerfüggőség #nagyon le van gyengülve,csak fekszik
2022. jún. 7. 01:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Orvosa, pszichiátere mit mond? Másik orvoshoz vigyétek, ha változást akartok.
2022. jún. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Háziorvosa tud erről az állapotáról? Ő utalhatja be bárhová.
2022. jún. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha tényleg gyenge, az evés se menne neki. Nem tud egy gyenge ember, csak kanalanként, lassan enni. A habzsolása a bizonyíték, hogy nem gyenge, csak nem akar semmit megcsinálni. Magunk közt szólva, ha valóban olyan gyenge lenne, az azt jelezné, hogy haldoklik, és már csak hetei vannak hátra, nemigen értem, miért nem kezeltetitek, normális orvosok nem hagynák így.
2022. jún. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Orvosa nem normális, másikhoz kell menni. Volt barátnőmnél ugyanez volt évekig, aztán egy idő múlva legyengült, kórházba került és teljesen mást írtak fel neki, azzal kihozták abból az állapotból. De azt vedd figyelembe, hogy időnként mindig lesz ilyen, a gyógyszerek csak egy ideig segítenek, az állapotából önmagában az nem fogja kihozni.
2022. jún. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Cigizik? de öngyújtót gyújtani nem tud? Miért cigiztetitek?
2022. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mikor látta utoljára orvos? 5 éve?
2022. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítségét,május 30-án látta Orvos,és igazatok van,kellene másik pszichiátert keresnünk,de hogyan,ez itt a kérdés...(mert valóban nem normális a dokija)...


Amúgy délben úgy eszik,hogy az valami hihetetlen,hiába szólunk neki,hogy lassabban,de semmi...


A cigaretta tudja megnyugtatni...Igen,tud a háziorvosa az állapotáról,csak szabin van..


Szóval borzalom...Szakszerű,normális pszichiáter kellene találnunk,csak nem tudjuk,hogy kit..


Annyira kába ezektől a hihetetlen erős gyógyszerektől,hogy az valami hihetetlen...

2022. jún. 7. 15:02
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Skizofréniagyógyszerek is falási rohamot okoznak. Vigyétek magánorvoshoz, államiak nem szokták átvenni egymás betegét. Hónapok óta szabin van a családorvos? Hogyhogy a szabi előtt nem tudott erről?
2022. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%
Másik orvost érdemes keresni, olyat, aki nem feltétlen híve a gyógyszeres kezelésnek...., és kérdezni érdemes róla, hogy lassan fokozatosan mi lenne, ha leálhatatna a gyógyszeres terápia, esetleg pszichoterápiával kezelné a problémát, gyógyszer nélkül?
2022. jún. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
A pszichoterápiához akarat kell. Kellene. Itt rosszul beállított gyógyszerezés van. Meg a család se veszi a fáradságot, hogy orvost váltson, nézik, ahogy leépül a nő.
2022. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!