Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért csinálja ezt Édesanyám...

Miért csinálja ezt Édesanyám hónapok/évek óta? "Talán a sok gyógyszer miatt,amit szed,nem vagyok orvos,ezért kérem a segítségetek nagyon sűrgősen!

Figyelt kérdés

Szóval Édesanyám nagyon beteg,már évek óta,súlyos pánikbeteg...Szedi folyamatosan a gyógyszereit,de mégsincs semmi javulás az állapotában,inkább romlás,nem is kicsi...Már ott tartok vele,hogy nekem kell fürdetnem öltöztetnem minden,négyen vagyunk egy családban,mindenki súlyos beteg...


Édesanyám gyógyszerei,hátha így könnyebben tudtok segíteni:


RIVOTRIL 2 MG Este 2 db + Reggel fél(a déli Rivotrilt megszűntette az orvosa,a fél szemet)

TIAGER 100 mg szintén este 2 db

TIAGER Reggel fél+délben is fél

DORETA 75 MG/650 MG Reggel + Este

Este egy egész TRITTICO

Reggel+Este is MAGNESII CITRICI 500 mg

Délben ASACTAL 100 mg 1 db


Most már ott tartunk vele,hogy szinte egész nap csak fekszik az ágyban,nem csinál abszolút semmit,nem ad magára,nem akar tisztálkodni,mindent tőlünk vár el...Főleg Édesapámtól és tőlem


Annyira le van gyengülve,hogy az hihehetlen,nem tudom,hogy a gyógyszerek mellékhatása okozza-e ezt nála..Cigizik is ráadásul...Mikor tusoltatom,alig lehet "rávenni",hogy gyerünk tusolni,mindig csak a kifogáskat keresi...Már egy öngyújtót sem bír "lenyomni",azaz meggyújtani,fáj a húgyhólyagja,nagyon gyorsan eszik...is ráadásul...


Abszolút szinte nem segít semmi melót a ház körül,nem sétálgat a jó levegőn,legalább pár métert,semmi...55-56 éves korára,már oda jutottunk,hogy teljesen tönkrement,vagy a gyógyszerek miatt,vagy a sok fekvés,nem tudom...Meg ez a tisztálkodás az "agyunkra megy"....


Pl mikor én fürdetem,31 éves férfi létemre,akkor figyelem,hogy kimásszon óvatosan a kádból,el ne csússzon...Megszárítom a haját,mindent,de szerintem amit művel,az túlzás,már egy joghurtot sem bír felbontani...


Nem tudom,hogy kihez,vagy hova kellene befektetni,mert e valami borzalom...


Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész válaszát!



#pánikbetegség #tusolás #rengeteg gyógyszer #nem hajlandó semmire #mellékhatások+gyógyszerfüggőség #nagyon le van gyengülve,csak fekszik
2022. jún. 7. 01:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként az a véleményem, hogy ez a gyógyszerelés úgy sz.r ahogy van.


Ez gyakorlatilag bárkiből zombit csinál! Arról nem is beszélve, hogy ilyen terápia mellé mi a túrónak Doreta mint kábító fájdalomcsillapító?

2022. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Figyelj csak ide,9. válaszoló+10 hozzászóló,mi mindent megtettünk,nagyon nem érted te ezeket a dolgokat....Értsd már meg légyszíveses,hogy MINDENKI súlyos beteg az egész családomban...Főleg apum,és én...Gyógyszer nélkül nem lehet kezelni..Semmit sem tudsz a múltunkról,szóval ne próbálj meg beleavatkozni kérlek...(ne vedd sértésnek+veszekedésnek),nem szeretek veszekedni,sem sértegetni...Mindent megteszünk anyumért képzeld el...De a héten nincs háziorvosa,majd csak hétfőn,akkor apum elmegy házidokihoz+felhívja anyum pszichiáterét...Mert valóban nem jók a gyógyszerek..


Azt sem tudod,hogy nálunk,hogy megy az orvosváltás...1 betegre csak 1 orvos jut....mert nem vállalhat több beteget...Remélem érthető voltam(magyarul családunk körében,mindenkinek egy orvosa van csak...


Kedves 8. hozzászóló,tudott róla a háziorvosa,felírt neki ezt: [link] (csak nem tudom minek)...

2022. jún. 7. 23:06
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves 11. válaszadó,a Doretát már évek óta szedi a térdeire...Mert nagyon fájnak neki...Évekkel ezelőtt még nagyon normálisan viselkedett,bolti eladó volt,de ott is gyógyszerezte magát(nem akarom anyumat lejáratni,sem senkit az oldalon)...Rivotril függő volt+cigaretta...
2022. jún. 7. 23:11
 14/20 A kérdező kommentje:
Azok a sok "buta" gyógyszerek felnyomták a súlyát,nem is kicsit...majdnem 140 kg volt...Ehhez meg társul a 150 centi magassága,szóval borzalom,hogy ilyen orvosok vannak...De most már fogyott sokat....
2022. jún. 7. 23:13
 15/20 A kérdező kommentje:
Ami még nagyon fontos,hogy kíméljenek az olyan hozzászólók,akik csak "szórakozni akarnak",vagy nem is tudom,hogyan fogalmazzak...Próbáltuk már mindenhova befektetni,de semmi eredmény...Sajnos nincs rehab sem,pedig az nagyon jó tenne neki,Kérek szépen mindenkit,hogy "butaságokat",ne írjatok,mégis az Édesanyám,imádom,még ilyen állapotban is,nem ő tehet róla,hanem az orvosai..Tudjátok mindenkinek megvan a maga kis élete+múltja...Ebbe nem szeretnék belemenni...De az tuti,hogy majd valamit intézni fogunk,ezt megígérem,teljes szívemből,köszönöm a sok tanácsot!
2022. jún. 7. 23:30
 16/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek jó egészséget kívánok,vigyázzatok magatokra,pacsi! :)

Amúgy tudjátok mindenkinek megvan a maga múltja,nekünk is,el kell feledni,a múlt-elmúlt,éljünk a jelenben,a jövő még messze van,és remélem csupa jóval fog "kecsegtetni" mindenkit az egész élete során <3


[link]

2022. jún. 8. 00:42
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Én nem mondtam, hogy ne tennétek meg mindent. S feltételezem, hogy nem itt kérdeznél, ha sok orvos válsztás lehetőségetek volna, mert nyilván kerestetek volna. Csak arra akartam célozni, hogy sok rossz orvos is van, akik többet ártanak mint használnak a betegnek, a család persze bízik bennük, mit is tehetnének... Próbáld beírni a google keresőbe, hogy megbízható pszichiáter, akár online ingyenes kérdés válasz szakember oldalon, hátha tud megfelelő orvoshoz irányítani, tanácsot adni.
2022. jún. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét! :)

Sajnos magán úton nem kezelhető anyum,csak járóbeteg pszichiátrián kezelheti szakorvos,de viszont nagyon nehéz itt is találni,normális orvost,sajnos itt orvost nem lehet váltani,mert egy orvos elvállalta,másik orvos nem láthatja el,az orvosa aki most van,szó szerint egyenlő egy nagy 0....


Apukám is nagyon beteg,kérte anyum orvosát,hogy segítsen,fektesse be valahová,de nem tesz semmit...

2022. jún. 8. 20:44
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy ez nem segit, de en is "sulyos" panikbeteg vagyok, de nekem a dokim csak valami nyugtato kapszula szerüséget írt fel (ami csak gyógynövényekből áll) és azt kellett szednem évekig (vagyis a doki mondta hogy évekig kell szednem a cuccot) (1 dobozban 60 kapszula van asszem)

És 4/5 dobozzal meg ittam (napi 2x (reggel és este) és utánna észre vettem hogy ugyan ugy van minden mint a "gyogyszerek" előtt.. és egyik naprol a másikra le tettem. azóta (tavaly) 1x voltam EKGn (ahol megneztek a szivveresem vagy mi) es abszolutt nem talaltak semmi gondot (amikor szedtem a szar cuccot akkor minden bajom volt állandóan)...

A fogalmazásom az 0 ezért elnézést mindenkitől:,)

(Ez egy saját történt. Nem kell mindenkinek el hinnie aki nem akarja :) )

Jobbulást és kitartást anyudnak és nektek is :)

2022. júl. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszi szépen 19. hozzászóló,azzal ne törődj,hogy a fogalmazásod=0,senkit sem zavar szerintem :) <3

Köszönöm szépen a jókívánságodat,most anyum olyan rossz állapotban volt,hogy már több,mint egy hete pszichiátrián van...


Nem tudom,hogy mikor jöhet haza...


Valahogyan pszichiátert kellene váltanunk,és meg is tesszük,ha sikerül :)



Anyumnak a "nem normális" dokija,rengeteg gyógyszert írt fel...És rettentő arrrogáns,velem is az volt,apummal is..


Szóval igazatok van,mindenkinek,valamit úgy is fogunk tenni anyum egészségéért :) ;)

2022. júl. 17. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!