Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős, ömlő vérzésnek milyen...

Erős, ömlő vérzésnek milyen hátulütői, hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

A múltkor sorolták egy kérdésnél, hogy miért rossz a menstruáció pl. valaki tett fel egy nyaralással kapcsolatosat. Itt ugye nyilván, ha valakinek fáj, görcsöl, rossz a közérzete, az érthető, hiszen nem érzi jól magát, tapasztalni.

De sokan írták a vérzést is. Ha valakinek annyi van csak, hogy erős a vérzése, vagy esetleg ömlik is, de csak annyi az mennyire számít rossznak és miért? Milyen negatív hozadékai vannak az erős vérzésnek? (Én nem tapasztalok vérzésből adódó hátrányt, vagy problémát, azért kérdezem. A rossz közérzet meg a fájdalmak az tiszta sor.)



2022. jún. 13. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Vérszegénység. De igazából ennek is vannak jelei, ha fennáll. Ha panaszmentes vagy, akkor valószínűleg még "belefér" ez az erősség.
2022. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Lehetetlen elmenni hosszabb útra, kirándulni, strandra, stb.., mert mindig a közelben kell lenni egy wc-nek, mert bármikor átázhatsz. Ezen túlmenően nagyon kellemetlen érezni, hogy állandóan ömlik, semmi biztonságérzet nincs. És szinte mindig kísérő tünet a vérszegénység, fáradékonyság.
2022. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos nem csak a kellemetlenség lehet a probléma. Az emberi szervezet egy nagyon összetett valami. Sajnos a nagyon erős vérzés vagy fájdalmak utalhatnak valamilyen nőgyógyászati/hormonális betegségre, mint az mostanában gyakori endometriozis, méhnyálkahártya megvastagodás, ciszta. Érdemes rákérdezni az orvosnál.
2022. jún. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Minden sarkon cserélni kell, nagyon rossz érzés az, ahogy folyik...
2022. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Vérszegénység, fáradékonyság, nekem a második napon teljes ko.

Emellett kellemetlen, hogy folyamatosan azon kell parázni, hogy na, vajon átázok-e a háromórás buszúton (ahol nincs wc), vagy hogy kirándulni nem tudok elmenni, mert ömlik.


Nálam szerencsére ez csak egy nap, de durván megszenvedem.

2022. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Ja, és természetesen napi 4-5 fürdés, mert undorító, hogy mindig! véres vagyok.


Vagy kihúzom a tampont és akkor dől ki egy adag végig a combomon...

2022. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem vashiány a következménye, nőknél ezért is sokkal gyekoribb én úgy tudom. Ezekben a napokban érdemes vasat szedni.


6. Nyilván a wc felett a legideálisabb, ha pl ülsz a wc-n és akkor veszed ki akkor az ilyen balesetek elkerülhetőek. Ha idegen helyen vagy és nem akarsz leulni akkor is tudod nagyjából ülő pozícióban csinálni. A legrosszabb ha állva cserelsz amikor erős vérzésed van. Erős vérzéskor egy vastagabb tisztasági betétet is be kell rakni hogy ne érje a fehérneműt rosszabb esetben a nadrágot. Ha meg extrém eset vagy akkor ott van a betét kiegeszitőnek, lehet már kapni vékonyakat. Tudom hogy nagyon kényelmetlen de 1 napig él lehet viselni. A kelyhet nem ismerem de tisztasági vagy rendes betéttel kiegészítve tuti hogy nem ázik át senki.

2022. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem görcseim is vannak ilyenkor, erős vérzésem van, és csak betétet használok. vastag betétet teszek be mindig, így elég sokat kibír. éjjelre dupla vastag betétet rakok, így biztonságba vagyok.
2022. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!