Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől alakulhatott ki a...

Mitől alakulhatott ki a barnázás, az esemény utanáiktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Soha se volt ilyen problémám, de a menstruációm előtt 1 éve, 7 nappal azelőtt hogy megjönne barnázok.

A 3. nődoki volt hajlandó az idő alatt hormonális vérvételre kiírni, de endokrinológiára csak ősz elején tudok elmenni.

Azóta, pár hónapja most már 2 héttel, 14 nappal előtte barnázok, és borzasztóan aggaszt- hallottam hogy egy progeszteron hiány, de azt sem értem ha eddig ennyi hónapon át 7 nappal előtte jelentkezett most miért ugrott meg 14-re.

Kiderült vérvételből (háziorvos) hogy alulműködik a pajzsmirigyem, de semmit sem tanácsolt, mivel nincs megdagadva sem, hogy nem szükséges elmennem ultrahangra, és hogy mivel kis mértékben lógok túl, csak sportoljak és próbáljak egészségesebben enni -

hozzáteszem 5-ös értékem lett, de elvileg külföldön ez rossznak számít, de abba bízok hogy endokrinológián mondanak erre majd valamit.


Egyszerűen nem értem az okát hogy ha eddig minden rendben volt most miért borultam fel hirtelen. 2020 decemberében bevettem egy escapelle esemény utánit, majd sajnos úgy alakult hogy 2021 május-júniusában is, de úgy tudom félévente beszabad venni egyet. De kb 2021 május-júniusban kezdődött ez a barnázós történet, bár ezzel párhuzamosan családi feszültségek kezdődtek és nem tudom hogy az a stressz viselt meg és alakult ki vagy az esemény utáni, mert az orvos szerint ennyi idő alatt annak ki kellett volna ürülnie.


Csak félek hogy remélem nem az esemény utánival csesztem el valamit, amúgy nem védekezünk hormonális szerrel, és nagyon rég volt hormonális szert használtam, az elmúlt évek alatt ez a 2 esemény utáni volt,csak félek hogy fél év telt el a 2 között és lehet ez volt ennyire sok? Remélem nem csináltam visszafordíthatatlant, bár borzasztóan aggaszt ez a barnázós dolog, mert van egy barátnőm akinek elv minden értéke rendben volt és ugyanígy barnázik, és nem tudják megmondani az okát.


Valaki volt hasonló cipőben, elmúlt neki? Illetve mi okozhatta ennek a kialakulását? Főleg ez zavar hogy már ovulációmkor elkezdődik, 14 nappal a tényleges megjövés előtt amit végképp nem értek hogy hogy ugrott meg így..


27L


2022. jún. 26. 20:23
 1/1 anonim válasza:
Az esemeny utani tabletta jo adag hormon… Esetedben jo nagy adsg hormonok voltak… A mensi formajat ilyenre is megtudja valtoztatni…. Menni kene maganrendelesre a dolgok utan ,en nem hagynam ennyiben az tuti!
2022. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!