Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyors fogyás okozhat menstruác...

Gyors fogyás okozhat menstruáció kimaradását ?

Figyelt kérdés

70 kg-ról fogytam le 52kg-ra 2,5 hónap alatt nagyából. Sosem koplaltam sima "diétát csináltam". Egészséges ételeket ettem, nem ettem sok zsíros ételt és gyorsételt. Igyekszem vizet inni üditők helyett, sportra járok és vitaminokat is szedek. 12 napja késik és ahogy nézem nem is fog megjönni, 1-szer görcsölt a hasam és 3-szor éreztem az előjeleit de csak nem jött meg. Ez az első ilyen eset, 3 éve menstruálok és a 3. alkalom után nekem be is ált és utánna amikor kellet meg is jött. Ilyen téren szerencsésnek tartom magam. Mostviszont nem jött meg és nagyon aggódom, hogy valamit nagyon felborítottam az életmódváltás miatt. Még az idegességre tudok gondolni és a stresszre mert, abból van sok. Most mitévő legyek, nem akarok a régi életemben lenni ahol duci volt és tömtem magamba a csokit, csipszet, zsíros kajákat. Mi segíthet most ? Menyjek el orvoshoz ?


Köszönöm a gyors válaszokat !


16/L



2022. júl. 1. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nagyfokú fogyás okozhatja. Menj el endokrinologushoz egy kivizsgálásra. Hormon rendszered felborulhatott.
2022. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Igen, okozhat. Ez egy komoly sokk a szervezetednek, válságüzemmódra kapcsolt. Nem tudom, milyen magas vagy, de egy átlagos 165 cm-es magassághoz 52 kg eléggé kevés, akár közel lehet egy anorexiás állapothoz.

Egyél sok fehérjét (hús, tejtermék), ha sportolsz, ebből izom fog épülni, nem háj, és a szervezet gyógyítja magát. A sokat úgy értem, hogy pl vacsorára egy 10-15 dkg-os (cukor nélküli) túró elegendő fehérje, reggelig jól is laksz. Nem kell hozzá kenyér, legfeljebb zöldséggel egészítsd ki.

Amúgy 16 évesen nem tragédia, ha egyszer-egyszer kimarad, de ne vidd túlzásba a fogyókúrát, mert ennél sokkal komolyabb betegségek is előkerülhetnek (cukorbetegség, pajzsmirigy problémák). A mértékletesség nemcsak az evésben, de a nem-evésben is javasolható.

2022. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Igen, tényleg okozhat. A hirtelen zsírvesztés miatt a szervezeted azt hiszi, hogy nem lennél képes kihordani egy terhességet, ezért leállítja a peteérést. A testépítő nőknél is, túl alacsony testzsír-százalék alatt sok esetben elmarad a menstruáció, mert a női szervezetnek szüksége van egy egészséges zsírmennyiségre. Folytasd az egészséges táplálkozást és aktív életmódot, a szervezeted majd alkalmazkodik, ha nem esel túlzásokba.

Ezen kívül természetesen a stressz is okozhat kimaradást és nálad most két tényező is befolyásolhatta a ciklusodat.

2022. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat ! 160 cm vagyok koromhoz képest igen alacsony. A fogyókúrát már abba hagytam ( amúgy az orvosom javasolta mert, gondjaim voltak a túlsúly miatt és orvoshoz kellet járnom ) A tanácsokat mindenféleképpen megfogadom és remélem vissza álnak majd a dolgok.


Mégegyszer köszönöm !

2022. júl. 1. 11:23
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Mi az hogy korodhoz képest elég alacsony? Nézd meg a statisztikákat...

Tudom tudom, mostani fiatal körökben aki lányként nincs 170 felett vagy fiúként 180 felett az alacsony, csak ez nem igaz.

2022. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

18kg 2,5 hónap alatt rengeteg, egészségesen 5-6kg, ami ennyi idő alatt normális lett volna. Amit csináltál annak köze sincs a normál diétához, és attól, hogy 3 falat egészségeset ettél, attól ez még koplalás.

Kezdj el normálisan enni, kevesebb köret, sok zöldség. Az jó, ha nem nassolsz, és csak vízet iszol. Ha megkapja a szervezeted a kellő tápanyagot, vissza fog állni magától.

Mit ettél tegnap, és mennyit?

2022. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!