Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől változhatott meg így a...

Mitől változhatott meg így a menstruációm?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 12 éves korom óta menstruálok. Régebben a ciklusaim és a vérzésem is hosszabb volt (8 nap körül), és nagyon ritkán éreztem fájdalmat, hangulatingadozásaim se voltak nagyon. Viszont 1 éve kb pár nappal rövidebb a ciklusom (25-7 nap) és a vérzésem is (kb 6 nap). Ezen még nem is aggódnék, viszont iszonyatosan fáj az első 2-4 napban, amíg erős a vérzés. Ilyenkor napi 2-3 gyógyszert is beveszek, de így is szenvedek. Alig bírok mozogni, járni, beszélni, legszívesebben egész nap aludnék, extrém ingadozó a hangulatom, hányingerem van már sokszor. A vér mennyisége nem változott, viszont néha (nem minden hónapban) jön ki ilyen halvány piros, gumiszerű valami. Hasonló az alvadt vérhez, viszont nem olyan színű, és szilárdabb is annál, rendesen érzem mikor kijön. Szerintetek ez az egész mitől lehet? Csak mert már nagyon unom, mindenkivel veszekszem ilyenkor, sírok és rosszul vagyok. Ja még annyi, hogy szűz vagyok, ez nem tudom számít-e, de tuti nem ez kavart be, mert ilyen téren nincs változás.

Köszi, ha elolvastad és tudsz segíteni!



2022. júl. 4. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A változás normális, az is, hogy görcsölsz. A fájdalomnak az a szintje, hogy hányingered van, az viszont nem, érdemes lenne megnézetni. A nagyobb darabok is normálisak, amennyiben 200Ft-osnál nem nagyobbak, a leváló méhnyálkahártya, amit látsz.
2022. júl. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából legjobban a fájdalom aggaszt. Szinte semmjre nem tudok koncentrálni gyógyszer nélkül, görnyedve, bőgve wczek, mert akkor a legrosszabb valahogy, tenyleg szinte semmit nem bírok csinálni. És régen ez nem így volt, fájt néha, fájt, volt hogy nagyon fájt, de az esetek 90%ában ennyire nem.

De ez a világos gumi szerű valami is normális? Mert nem olyan mint az a sötét alvadt vér, olyan régen is volt.

Bocsánat, ha hülseségeket kérdezek, de lassan kezdek aggódni😅

2022. júl. 4. 17:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy covid oltást kaptam 1 éve, és olvastam, hogy vannak nők, akiknek kicsit belepiszkált a ciklusába. Lehet attól esetleg? És akkor mit kéne csinálni?
2022. júl. 4. 17:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetes sok oltott nő panasza ez, már a mainstream is elismerte a jelenséget de nincs mit tenni. Vagy magától rendeződik vagy nincs szerencse mert tenni ez ellen már nem lehet meg kell várni, hogy a szervezet kidolgozza az elváltozásokat.
2022. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindig lehet tenni valamit. Nem normális az, ha valaki görcsöl menstruáció alatt. Nekem 12 évesen jött meg először, és 17-18 éves koromtól kezdve nagyon fájt.. ekkor kezdtem el nemi életet élni, és valami megváltozott. A végén annyira rossz volt, hogy sokszor elájultam a fájdalomtól. Majd megtudtam ennek mi az oka. És azóta semmilyen panaszom sincs. Odafigyelek azokra az élelmiszerekre, amik segítenek abban, hogy ne kelljen gyógyszert szednem , és ne is legyen fájdalom. Szóval van megoldás. Figyelj a tested jelzéseire, és cselekedj! 🤗
2022. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!