Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan alljak neki tampont...

Hogyan alljak neki tampont hasznalni?

Figyelt kérdés

Most szeretnek majd eloszor tampont hasznalni, de van egy ket aggalyom/kerdesem.

Pl hogy hogyan mossak alaposan kezet,ha nem otthon vagyok? Pl. plaza stb.

Vagy ha nincs eselyem kezmosasra akkor vki tud valami jo nedvestorlolendot?

Melyik tampon lenne a legmegfelelobb elso tamponhasznalatra? (Mar tobb eve menstrualok,csak betettel)


Illetve van még valami amit erdemes tudni?



2022. júl. 5. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Alapos kézmosás: ebben a körömkefe használat is benne van, nedves törlőkendővel nem helyettesíthető. A kihúzáshoz nem annyira, de a hagyományos tampon felhelyezéséhez elengedhetetlen a tiszta kéz. Ha nem tudsz rendesen kezet mosni, csak betétet tegyél be.

A toxikus sokk szindróma tüneteinek nézz utána, hogy felismerd, ha baj van, a tampont ne hagyd benn túl sokáig.

A tampont erős/közepes vérzésnél érdemes használni, különben nehéz a felhelyezés is, nagyon ki is szárít. Szerintem érdemes mellé egy vékonyabb betétet is használni.

2022. júl. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még annyit hozzátennék, hogy vannak applikátorral felhelyezhető tamponok is, azokkal nekem nincs tapasztalatom, de lehet, hogy neked tisztább/kényelmesebb, mint a normál változat.
2022. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nekem van tapasztalatom a fentebb emlitett applikatoros tamponnal is. Szerintem teljesen konnyen felhelyezheto, csak oda kell tenned a huvelyedhez es aztan mar csak egy mozdulat es fent is van, en tobbszor vittem magammal es hasznaltam,ha nem volt lehetoseg kezet mosni.


A normal tamponbol pedig en eloszor a mini vagy a normal valtozatot probalnam ki, annyit meg had mondjak hogy nekem mindig fajt,mert rosszul helyeztem fel, tehat legalabb a mutato ujjad felet is "be kell dugnod" hogy elegge fent legyen es akkor meg sem erzed,csak ha mar cserelni kell. Valamint lehet kapni olyan nedves torlot,ami konkretan nedves wc papir es letudod huzni a wc-ben, azt hiszem zewa markaju. Ezen kivul a masik valaszolo minden infot elmondott amire szukseged lehet.

2022. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!