Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire fájdalmas a menstruác...

Mennyire fájdalmas a menstruáció endometriózissal?

Figyelt kérdés
Már sok helyen olvasom azt, hogyha fáj, akkor mindenképpen ki kell vizsgáltatni, mert nem szabadna, hogy fájjon. Nekem a menstruáció első napján fáj csak, de akkor nagyon, mindig be kell vennem egy 400 mgos nurofent. Szerencsére az mindig leviszi. Második nap már nem kell bevennem. De az első napot enélkül nem tudom, hogy élném túl. Ez még normális?

2022. júl. 7. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
semennyire
2022. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Na, azért nem minden fájdalmas menstruáció jelent endometriózist. Barátnőmnek pl. egyáltalán nem fájt, mégis kiderült, hogy durva endometriózisa van. Szóval bármi lehet.
2022. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

A nem normális fájdalom, amikor nem tudod rendesen élni az életed, rosszul vagy, szédülsz. Ha egy gyógyszerrel elvagy, az nem vészes egyáltalán.

Nekem mielőtt kiderült az endo, volt, hogy felkelni is alig tudtam, a gyógyszer meg semmit nem ért.

2022. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3%

Az egészségügyisek annyira utálják a te esetedet: egy csomó ember bemegy sürgösségire, mert "kibirhatatlan" a fájdalma, azt adnak ott nekik egy algopyrint és egy óra múlva a beteg már ugrálni is tud. De magától otthon nem venne be gyógyszert.

Ezt az esetet azért hoztam ide, mert párhuzam van a te aggodalmad és az ottani nap mint nap meglévő esetek közt.

Ami elmúlik egy gyógyszerre, az nem nagy fájdalom.


Persze, tény, hogy normál esetben nem kellene fájjon a menstruáció. Viszont a testedbe akkor is folyamatok zajlanak, amik miatt mondhatni egy kis fájdalom és egy kis görcs még belefér. A te "egy gyógyszerre elmúlik" pedig igenis egy kis fájdalom kategória bármennyire is degradálóan hangzik.


Ahogy a kettes is írta: van akinek egyáltalán. Viszont a legtöbb endoba szenvedő nőnek kibírhatatlan fájdalom. Napi 3-4 NoSpa Forte, cerucal a hányingerre naponta és még napi 2-3 algopyrin, aloflex, apranax, cataflan.

És igen, van, hogy valaki mind a négyből vesz be napi 2-t, mert másképp nem megy. A jelentős fájdalom azt jelenti, hogy hátráltat a mindennapokban. Pl. nem tudsz egyszerűen kikelni az ágyból mert MEGBÉNíT a fájdalom. Nem az, hogy fáj a pocid és nincs kedved kikelni, hanem konkrétan nem tudsz mozogni.

2022. júl. 8. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is csak első nap fájt, bármilyen gyógyszer elmulasztotta (mert azért annyira fájt, hogy elviselni nehéz volt fájdalomcsillapító nélkül). Súlyos endóm volt már akkor, de csak évekkel később derült ki.

Van, akinek iszonyatosan fáj, és nincs endója és van akinek egyáltalán nem fáj, mégis beteg. Vizsgáltasd ki magad olyan orvossal, aki ehhez is ért.

2022. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%
Nekem jobban fáj, mint a szülés fájt.
2022. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!