Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kedves csajok! Fogamzásgátló...

Kedves csajok! Fogamzásgátló jótékony hatásaira lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés
Személy szerint mióta fogamzásgátlót szedek mindig nagyon pattanásos voltam (mindenhol) és teljesen megszűntek, úgy érzem energikusabb kiegyensúlyozottabb vagyok azóta mióta szedem illetve ugyan ennyi évesnél régen hiztam de a fogamzásgátló szedése óta hiába eszek sokat nem hízok Az elején fogytam is Ezeket a hatásokat más is tapasztalta fogamzásgátló szedése esetén? Illetve volt bármi más hatása még, Jó vagy rossz is érdekel?

2022. júl. 23. 00:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
A pattanásokat nem a fogamzásgátló szedése, vagy nem szedése okozza, hanem a rossz táplálkozásod, amit a női hormonok magasabb szintje valamennyire ellensúlyozni tud, de nyilván nem ez az értelmes megoldás rá.
2022. júl. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

A fogamzásgátlótól pont hogy hízni szoktak, nem fogyni...

Meg eleve több kárt okoz, mint hasznot. Azt veszem észre hogy az utóbbi években egyre kevesebben hajlandóak szedni, mert ma már azért felvilágosultabbak az emberek mint régen, amikor boldog-boldogtalan szedte.

2022. júl. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Nincsen jó hatása. Hogyan is lehetne jó az, hogy a saját, normálisan működő hormonjaidat kiiktatod, amiket művileg előállítottakkal helyettesítesz? Depressziót, libidó csökkenést, hüvelyszárazságot, tüdőembóliát, későbbi meddőséget, hormonzavart okozhat. Ha van bármi más opció, ne tedd vele tönkre magad.
2022. júl. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
2022. júl. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Srácok 23/L vagyok és egész 13 éves korom óta míg nem kezdtem ezt el küzdöttem a pattanásokkal és nem csak arc területén, és nem úgy hogy 1-2 volt csak.

Fél éve szedem már.

Az első hónapba elkezdtek TELJESEN eltunni... Nekem de mondja mar azt senki hogy a rossz taplalkozastol van hat oda irtam mit eszek? Na akkor.. semmi rossz hatást nem tapasztaltam egyébként abszolút... Hízás nuku pedig nem diétázom. Elmondom mégegyszer másképp már hizni kellett volna hiszen úgy taplalkozom mint anno mikor szedtem fel.

Lehet van olyan akire rossz hatassal van de én ezt a sok sok dolgot nem tapasztaltam magamon csak kizárólag pozitívumot 4/4 elolvastam, hasznos kis tapasztalat vélemény. :)

Többieknek köszönöm az eddigi válaszokat és ezután is várom a SAJAT tapasztalatokat nem pedig az ilyen.... hAt a fOgAmZaSgAtLoToL hIzNi KeNe felé tipusuakat...☹️

2022. júl. 23. 06:40
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Igen, mert a sok idióta orvos ahelyett, hogy a problémás bőrödet kezelné, inkább szedeti veled.


Öcsémnek is pattanásos volt az arca, de ő nem kapott rá fogamzásgátlót :D, hanem elment bőrgyógyászhoz, aki írt fel neki speciális krémet.


Neked ezzel szépen elfeditek a problémát, és miután leteszed a gyógyszert, ugyanolyan pattanásos leszel, mint ezelőtt.

2022. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként nem gáz.


Nekem libidócsökkenést okozott, száraz voltam, és miután letettem, 1,5 éven keresztül összevissza menstruáltam.

2022. júl. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

Azért fontos, hogy tisztában legyél vele, hogy mi okozza ezt. Leállítod a hormonrenszered, és mesterséges bevitellel pótlod. Ennek nyilván lehet egy csomó hatása (a nyilvánvaló mellett, hogy nincs peteérésed, és gyengítve van a méhnyálkahártyád, így nem lehet gyereked).


A saját tapasztalatot tekintve nekem anno arra írta fel az orvos, hogy két-három egymást követő ciklusban is két-három heteket barnázgattam. Elsőre ki sem váltottam, mert eredetileg nem akartam szedni, és úgy voltam vele, hogy ez nem megoldás egy ilyen problémára. Viszont egyébként stabil párkapcsolatom volt, és a következő hónapban megint előjött a barnázás (az orvosom kellemes megjegyzése erre: "nem viccből írtam fel, szedje"), végül tényleg szedni kezdtem. Három évig szedtem ezután és azóta sem tudom, hogy mitől volt akkor az a barnázgatás, mert nem jött vissza, amikor abbahagytam. Biztos, hogy úgymond attól múlt el, hogy akkor szedni kezdtem, hiszen kiiktatta a hormonrendszeremet, amivel épp valami gond volt, és amikor visszaállt a természetes működés, akkor rendesen fel tudott állni. De hogy ez jó-e, vagy nagyobb a kockázat ilyenkor, hogy valami olyan problémát fed el, ami nem múlik el, esetleg rosszabbodik, azt nem tudom.

Személy szerint egyéb jó hatását nem tapasztaltam, bár egyéb problémám nem is volt.

Amit utólag a fogamzásgátlónak tulajdonítotok, az évek után a libidócsökkenés (a végén már anyagilag nézve nem érte meg), és a gyakoribb fertőzések. Illetve nem tudom, hogy a tabletta fokozta/okozta-e a nyomottságomat, levertségemet. Amikor abbahagytam felszabadultnak és energikusabbnak éreztem magam, de lehet ennek csak ahhoz volt köze, ahogy és amiért abbahagytam. Nekem ugyanis nyilvánvaló problémát nem okozott a tabletta, csak évek után elkezdett zavarni, hogy nem természetesen működik a testem, nincs ciklusom. Elkezdett érdekelni a testünk működése, a ciklus, de ezt ugye magamon nem tudtam megfigyelni, mert nekem nem volt. Amikor abbahagytam a fogamzásgátlót már rögtön elkezdtem mérni az alaphőmet, megfigyelni a termékenységi jeleimet, és az a tudás, hogy ezt ténylegesen látom és figyelemmel kísérhetem, annyira feldobott és szabadságérzetet adott, hogy lehet emiatt éreztem olyan felszabadultságot és energiát, amikor abbahagytam a tablettát.

2022. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%
Az előző vagyok, az még lemaradt, hogy miután abbahagytam azonnal rendesen visszajött a menstruációm, a ciklusaim rendszeresek (bár soha nem voltak napra pontosak). Most visszanézve látok annyit, hogy a fogamzásgátló utáni kb. egy évben rendszeresen hosszabb volt az ovuláció előtti időszakom, mint most, illetve most sem napra pontos, de láthatóan kisebb az ingadozás (3,5 éve hagytam abba). Akkor gyakrabban előfordult, hogy két egymást követő ciklus hossza közt 6-8 nap volt, most az elmúlt évben a legnagyobb különbség 3 nap volt.
2022. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Attól, hogy itt szeretnek köpködni a tablettára, van egy rakás pozitív hatása is.

Többek között jelentősen csökkenti a petefészekrák és a méhtestrák kockázatát.

2022. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!