Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kell szünetet tartani a...

Mikor kell szünetet tartani a fogamzásgátló tablettánál?

Figyelt kérdés
Abortuszon estem át, aznap este elkezdtem szedni a fogamzásgátlót amit az orvos adott. 21 szem volt a csomagolásban, a 12.nap mentem viszza kontrollra és az orvos akkor azt mondta, hogy ha elfogyott a 21 szem, akkor kell a 7 nap szünet. Tegnap elfogyott tehát ma vagyok 22 nappal a műtét után. Először szedek fogamzásgátlót, így nem pontosan értem. Még nem jött meg a menstruációm, de ha visszaáll, akkor menstruáció alatt is szednem kell a gyógyszert, amíg el nem fogy a 21 szem, vagy a menstruáció idejére abba kell hagyni? Segítsen aki tud kérlek. Válaszotokat előre is köszönöm

#Fogamzásgátló helyes szedése
2022. júl. 28. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

21 napig szeded, aztán 7 nap szünet. Ezt semmi sem befolyásolja.

Fogamzásgátló mellett pedig nincs menstruáció, csak megvonásos vérzés.

Javaslom, hogy tanulmányozd át alaposan a betegtájékoztatót.

2022. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, csak a betegtájékoztató németül van és a google elég rosszul fordít
2022. júl. 29. 06:41
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyógyszer nem létezik Magyarországon? Gyakorlatilag minden gyógyszer betegtájékoutatója megtalálható online is.


De egyébként jól írja az első, meg te is, ha beszedted a 21 szemet, 7 napig nem kell szedned semmit. A 29. napon kezdd a következő levéllel. Így minden "ciklus" 28 napos lesz, azaz mindig ugyanazon a napon (ha jól számolom csütörtök) kezded újra a gyógyszerszedést, illetve a szünettartást. Az hogy közben mikor vérzel, lényegtelen. Hogyha kb. 3 hónap alatt sem áll be, hogy 3-7 napig vérzel, rendszeres időközönként, hanem ún. áttöréses vérzésed van (folyamatosan/hosszasan pecsételő vérzésed van, nem csak a szünet környékén) akkor keresd fel az orvosod.

2022. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!