Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés eredményemen ott...

Rákszűrés eredményemen ott van a HPV kinek milyen kezelést alkalmaztak vagy magától elműlik? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2022. júl. 30. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
pár hónaptól, olyan 2 év mire a szervezeted legyőzi a vírust
2022. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ez egy kicsit összetettebb kérdés, így kicsit kevés amit leírtál. A rákszűrés eredménye P1 vagy P2? És a hpv- hez nincs szám írva?

Mert nekem pl P3 volt, és az már ugye nem negatív. Akkor csináltak egy hpv tipizálást, es pl nekem az hpv16 volt. Az magas kockázatot jelentett.

De sok féle hpv van, ezeknek a listája fenn is van a neten, írják, hogy melyik magas es melyik alacsony kockázatú.

Mivel én a magasba tartoztam, és nem javult gyógyszertől sem,Megműtöttek.

De kérdezd meg a dokit miért van odaírva, ha bizonytalan vagy, biztos szólt volna ha gond van.🙂

2022. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jövőhéten megyek a dokihoz, tegnap kaptam egy levelet, hogy menjek be a rákszűrés eredményéèrt.


Kóros hám:

Atypusos laphámsejtek(ASC)

Enyhe fokú intraepithelias laphám lézió ( L sil)

HPV


Ennyi van a leletemen

2022. júl. 30. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Az L sil miatt valószínűleg CIN 1, azaz lehetnek HR HPV okozta kóros sejtek, de még nem rákmegelőző állapot. Most legfontosabb a HPV-tipizálás. A fertőzést csak a szervezeted tudja leküzdeni, szóval az immunrendszered kell nagyon támogatni, emellett valószínűleg kapni fogsz még Isopirosine-t és Papilocare-t. Nagyon ajánlott a Gardasil 9 oltás, hogy többet ne fertőződj majd vissza, mert a HPV élen természetes immunitás nem tud kialakulni, mivel helyileg fertőz, a véráramba nem jut.
2022. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*ellen
2022. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!