Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez így megfelelő lenne?

Ez így megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Évek óta hüvely gyulladással, gombával küzdök. Ma megint elmentem nőgyógyászhoz és felírt megint csak egy hüvelykúpot (Gynoxin 3×200mg), azt mondta ezt használjam el, várjam meg a menszeszt (hétfőre van kiirva), utána pedig vegyek hüvelyflóra helyreállítót (GynOphilus) és 5-7 napig használjam.

Úgy döntöttem kialakítok egy napi rutint, hátha tartós eredményt hozna, mert eddig 2 havonta újra csak előjött a hüvelyfertőzés.


Minden reggel: tőzegáfonya tea + B-vitamin komplex (B1, B2, B6, B12) tabletta + vas- C-vitamin pezsgőtabletta.


Menszesz után 3 napig GynOphilus hüvelyflóra helyreállító + együttlétek után is (heti 2×)


Illetve este intim mosakodót szoktam használni, de nem tudok 3 közül dönteni melyk lenne a jobb.

(Szavazás lesz róla).


Szerintetek használna ez a kis rutin? 1 próbát megér?


Illetve gondolkoztam a fogamzásgátló szedésen is, mert azt mondta az orvos, hogy a hormonháztartásom fel van borulva a serdülőkor miatt (16/L)


Erről mit gondoltok?


2022. aug. 4. 22:53
A kérdező szavazást indított:
Jessa intimmosakodó parfümmentes
Jessa intimmosakodó sanft&frisch
Jessa szilárd intimmosakodó tejsavval
5 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
2022. aug. 4. 22:54
 2/21 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt kell most használnom, utána pedig ezt

[link]

2022. aug. 4. 22:55
 3/21 A kérdező kommentje:

És ez a 2 db vitamin + a tőzegáfonya tea:

[link]

[link]

[link]

2022. aug. 4. 22:58
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha élsz már nemi életet, akkor STD szűrés sem ártana. A napi rutinodban a B vitamin meg a vas-C szerepét nem annyira látom, helyette élőflórás joghurtot lenne érdemes fogyasztani. A tőzegáfonya felfázásra ajánlott, nem gombára.

"Menszesz után 3 napig GynOphilus hüvelyflóra helyreállító + együttlétek után is (heti 2×)" - Ezt ne! Együttlét után pisilni kell, előtte és utána tisztálkodni neked és a párodnak is, hogy semmi kórokozót ne vigyetek be. Ezen felül használjatok óvszert.

2022. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Először is amit felírt az egy recept nélkül kapható készítmény, ha komoly bajod van semmit nem ér. Minimum tenyésztést kellene csinálnia, ha állandó problémád van!

A hüvelyflóra helyreállítót használhatod, vitaminokat is, az jó tesz bármikor, az intim mosakodó felesleges, tökéletesen megfelel a tusfürdő, vagy a sima víz. Hogyan használod? Remélem tisztában vagy vele, hogy a hüvelyedet soha, semmivel nem szabad tisztítani, ha esetleg belül is mosod magad, akkor amiatt van az állandó probléma!

Amire oda kellene figyelned, hogy pamut alsóneműt hordj, lehetőleg ne tangát, szex után mindig menj el pisilni. Amit megpróbálhatnátok, lecserélni az óvszert latexmentesre, lehet arra vagy érzékeny, és megoldódna minden gondod, a fogamzásgátlót felejtsd el ilyen fiatalon.

2022. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Mensi után hüvelyflora visszaállító jó, én is szoktam használni, 2 éjszaka.

Csak betétet használj, a tampon is hajlamosít a fertőzésre.

Én a canesfresh intim mosakodót használom, szerintem az a legjobb.

Együttlétek után kötelező pisilni, ez segít abban, hogy az éppen felmászó bacik a húgycsövedből kijussanak.

2022. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

#6 vagyok

Ami még nekem bevált, az a Vagisan krém. Mi ezt szoktuk használni szex közben sikosito helyett, baromi jó, bár kicsit borsos ára van. Lehet, hogy szex közben kidörzsöl a párod belülről, csak nem érzed. Ez a krém segít ezen, síkosít, lactobacillusokat és mindenféle olyan összetevőket tartalmaz, ami segít a normál hüvelyflora megőrzésében.

2022. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Tampont használok, mert a betétet nem bírom elviselni.

Kínais tangát hordok, mert arra futja.

Nem használunk óvszert, mert a párom mindegyikre allergiás.

Pisilni elszoktunk menni szex után és természetesen előtte, utána tisztálkodunk.

Bunkó orvosom van, nem is értem miért nem csinált tenyésztést...csak belenézett a kacsával és szervusz.

Ezek közül az intim mosakodók közül szerintem a parfümmenteset fogom kipróbálni.

A B-C vitamint azért gondoltam, mert elvileg immunerősítő van benne a tőzegáfonyába pedig gyulladás csökkentő.


Akkor felejtsem el az egészet? De hát akkor mit csináljak?

2022. aug. 5. 10:41
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A tampon helyett kipróbálhatod a kelyhet, az nem fogja felszívni a hüvelyed természetes nedvességtartalmát. Szerintem mindenképpen váltanod kéne a tamponról, az is lehet a ludas abban, hogy ilyen sok fertőzésed van.

A tanga is lecserélendő, mivel izeg mozog a vékony ruhaanyag az ánuszod és a hüvelynyílásod között, így nagyon könnyen átviheted oda a baktériumokat, és meg is van a fertőzés. Én nekem a tanga elhagyása oldotta meg a problémákat, csak akkor viselek, ha a páromnak akarok tetszeni pl. szex előtt.

Ha nem használtok óvszert, akkor hogyan védekeztek? Fogamzásgátlót látom nem szedsz, viszont így akkor lehet kéne, mert teherbe eshetsz, de közben meg az is tönkreteheti a hüvelyflórád.

Másik orvos kéne mindenképp, aki csinál tenyésztést, esetleg másik városba ha el tudsz menni.

Úgy gondolom, hogy életmódváltás nélkül nem valószínű, hogy rendbe fogsz jönni. Amiket itt leírtam, illetve az előttem válaszolók tippjeit ha kipróbálod, lehet, hogy változást fogsz tapasztalni.

Mindenképpen érdemes lenne betét használnod, a tangát eldobnod, mensi után hüvelyflóra helyreállítót feltenned, és ezt egy 3 hónapig ismételni. Meg fogod látni, hogy hogyan érzed magad, változott-e valamit a helyzet.

Sajnos ezek hosszútávon derülnek ki, de szerintem baromi sok pénzt és időt is megspórolsz magadnak, hiszen nem kell havonta gyógyszereket kiváltanod, azokat fizetned.

2022. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Lehet ezt a hüvelykelyhet kifogom próbálni, de őszintén félek tőle (suliba, hogy cserélem ki? Mivan ha rosszul teszem fel?)

Általában cicanadrágot hordok, ami alatt átlátszik a sima bugyi + szerintem nagyon kényelmetlen.

Pamut tanga esetleg jobb lehet? Ha igen, hol lehet olyat kapni, ahol nincs aranyáron?

2022. aug. 5. 11:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!