Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki szűz annak is kialakulhat...

Aki szűz annak is kialakulhat méhnyakrák?

Figyelt kérdés
2022. aug. 7. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szinte teljesen (99%) kizárt, hogy kialakuljon.
2022. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem miért?
2022. aug. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy létezik olyan méhnyakrák, amit nem előz meg HPV fertőzés. Ezért elvileg lehetséges. De biztos, hogy nagyon ritka. Főleg, ha fiatal is az illető
2022. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: van ehhez bármi forrásod? Mert ilyenről én még sosem hallottam. Méhnyakrákot high risk HVP okozhat, ami közvetlen kontaktus útján tud odakerülni.
2022. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs hivatalos. Én is csak próbáltam utánaolvasni. Külföldi oldalon találtam ilyen információt. Annyi biztos, hogy ha van is ilyen, egyáltalán nem jellemző.

Akkor viszont már csak az kérdés, hogy aki monogám kapcsolatban van,nincs kitéve hpv veszélynek, annak igazándiból miért kell évente méhnyakrák szűrésre menni? Annyi minden rákfajta van még, amikre viszont nem szűrünk ilyen gyakran...

2022. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert sok más ráktípus sokkal nehezebben szűrhető, illetve világszinten ez a második leggyakoribb ráktípus a nők körében. Monogám kapcsolatban bármikor lehet félrelépés, illetve a pénisz könnyebben érintkezhet HPV-vel (nem nagy annak sem a valószínűsége, de nem kizárható) + ha nincs negatív HPV szűrése minkét félnek, akkor előfordulhat, hogy fertőzöttek és beindul a "pinpong effektus". De HPV negatív, ténylegesen monogám kapcsolatban gyakorlatilag 0 a méhnyakrák valószínűsége.
2022. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sághegyi Péter ***** válasza:
2022. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
HPV-től férfiak szájüregi rákot kaphatnak: SOTE honlapján.
2022. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!