Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák? Vagy mi történik?

Méhnyakrák? Vagy mi történik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves nő vagyok, most ért véget egy hosszú párkapcsolatom. Május végén kissé ittasan becsúszott még egy megszakításos együttlét, utána június elején voltunk együtt, ott már gumival, es azóta ugye már nem vagyunk együtt és nem voltam senkivel.

Pcos-m van, amúgy sem valami rendszeres a mensim, de azért meg szokott jönni rendesen, maximum néha fordul elő, h csak enyhe vagy barnázással "letudom" a piros napokat...

De most konkrétan július 23 óta barnázok, néha egy picit erősebb, de inkább barnázásnak mondanám. Pár nap kihagyás volt, de még mindig tart...


Pár napja egyik este borzasztó alhasi fájdalmam volt, mintha azonnal megjönne, de maradt a barnázás ... + mellfeszülés és most gyakori pisilési ingerem is van...


Márciusban voltam szűrésen, ott minden rendben volt, létezik, h mégis most már baj van? Vagy a pcos szórakozik velem? Vagy peteérésre gondoltam, de hát ennyi ideig tartó barnázás nem értem, miért van :(

Ugye terhes nem lehetek?


Elnézést, hogy hosszú lett.

Köszi, ha valaki válaszol



2022. aug. 12. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Miért akar itt minden huszonéves rákos lenni?
2022. aug. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rákos, ha márciusban negatív volt a szűrés. Terhes sem valószínűleg, de ezt egy 300Ft-os teszttel ki lehet zárni. A barnázás ilyen hosszan hormonzavarra utal.

Mikor menstruáltál utoljára?

2022. aug. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Miből gondolod, hogy az egyestés fájdalom, barnázás, mellfeszülés és pisilés a rák tünete? Ha szokatlan tüneted van, akkor nem a gyakorira írunk ki értelmetlen rémhírkérdéseket, hanem elmegyünk a szakorvoshoz, hogy a problémát megoldja.
2022. aug. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Menj el nőgyógyászhoz, és nagyon sürgősen csinálj egy terhességi tesztet. Ha szerencséd van, akkor csak hormonális probléma áll fenn, de pl. egy méhen kívüli terhesség is okozhat elhúzódó vérzést és alhasi fájdalmakat. Tudomásom szerint ugyan a méhen kívüli terhesség tipikusan korábban (6-9. héten) szokott kibukni, nem minden eset ismeri a tankönyvet.
2022. aug. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Június 5-én volt utoljára "rendes" menstruációm...

Aztán július 23-tól ez a barnázás, rendes, igazi vérzésem nem volt azóta

2022. aug. 12. 02:22
 6/9 A kérdező kommentje:
(Június 5 volt a kezdeti nap)
2022. aug. 12. 02:23
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Július 23 óta még nem voltál orvosnál? Tudod ha panaszod van, akkor a megfelelő szakorvoshoz kell fordulni. Szerinted itt ki tud neked érdemi "diagnózist" adni az összetett problémádra?
2022. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

1 "Miért akar itt minden huszonéves rákos lenni?"

Mert ezzel ijesztgetik a fiatalokat itt a gyk-n.

2022. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megjott vegul rendesen
2022. aug. 13. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!