Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van okom aggodalomra? Mennyi...

Van okom aggodalomra? Mennyi az esély daganatra?

Figyelt kérdés

Anyukám melldaganatos. Még kisebb koromban, mikor elkezdtek nőni a melleim 12~ körül észre vettem, hogy az egyik nagyobb mint a másik. Anya mondta nekem, hogy ez természetes, így nem is foglalkoztam sokáig vele. Az utóbbi egy évben viszont ismét elkezdett érdekelni a téma, hiszen zavart és fájni is elkezdett olykor..., utána is néztem, tényleg természetes, általában a bal mell a nagyobb (nálam is). Nem annyira feltűnően, de azért elég látható a különbség. Említettem is Anyumnak, hogy egy vizsgálatra vigyen el, hátha... De nem teszi. Az alkalmankénti fájdalmakat (szúró fájdalom..pár mp-fél percesek, de elég fájdalmasak. Van mikor sírnék már) nem említettem neki, azt hiszem egy részről félek. Hisz mint írtam az elején, Anyumnak is van ez..így nagyobb az esélye, hogy tovább adhatta nekem...


18/L



2022. aug. 12. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon kicsi az esélye, hogy melldaganatod van ilyen fiatalon. A fájdalmat amit érzel, azt ártalmatlan ciszta okozhatja, ami a legtöbb nőnek van.18 évesen pedig egyedül is elmehetsz orvoshoz, ha aggódsz, nem kell az anyukádnak elvinnie. Próbálj megnyugodni, az anyukádnak most nem arra van szüksége, hogy pánikba ess.
2022. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

Nincs okod ettől félni ilyen fiatalon! A mell a hormonváltozásokra is reagál, nőként meg ez nálunk állandó. Ovulációkor, menstruációkor akár minden nélkül is megduzzadhat, fájhat.

Menj el a háziorvosodhoz, és kérj beutalót ultrahangra, ha aggódsz.

2022. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!