Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Teafaolajtól kipirosodott,...

Teafaolajtól kipirosodott, égő, viszkető, kisebb "hólyagokkal" teli hüvely körüli bőr kezelésére mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Én voltam ez a korábbi kérdező. Sikeresen elintéztem magam teljesen: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1189..


"Ugyanakkor a teafaolaj az arra érzékenyeknél allergiás reakciót válthat ki, ami a bőr kipirosodásával, felhólyagosodásával és a már meglévő bőrbetegségek felerősödésével járhat. Semmiképpen nem ajánlott tehát érzékeny nyálkahártyára, de még annak a közelébe sem juttatni - a hüvelybe pedig különösen nem."


Mit tudok tenni vele, ha voltam ennyire meggondolatlan, hogy így kicsesszek saját magammal? :/ Nagyon viszket és szúr. Biztos vagyok benne, hogy a teafa okozta ezt nálam. Képet is tudok küldeni az állapotáról. Sok helyen olvastam, hogy miket javasolnak, ugyanakkor más helyeken meg pont ellenkezőleg, ellenzik azoknak a használatát (pl. körömvirágkrém, Sudocrem). Ha ezeket nem, milyen krémmel lehetne csillapítani ezt az őrjítő viszketést, kimaródást és a vele járó szúró érzést?



2022. aug. 24. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
a hüvelybe én nem kennék ilyesmit.Valami egész mást esetleg. 100/ffi
2022. aug. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már sajnos megtettem, épp ez a baj. Azt szeretném valahogy helyrehozni, mert nagyon irritálva van a bőröm, fel is hólyagosodott egy két helyen és megállás nélkül viszket, szúr, mivel gondolom jól kimarta :(
2022. aug. 24. 23:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamilla tea, körömvirágkrém, aloe vera.
2022. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekelne, hogy milyen célbol használtad, mi volt az eredeti baj? Pontosan mennyit és hogyan használtál, hogyan juttattad be, milyen mélyen? Tiszta olajat használtál vagy higitottad valamivel? (Jobb lenne priviben.)
2022. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Írtam neked privit!
2022. aug. 25. 00:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdések, engem is érdekeltek volna, mivel teafaolajas krémet én is használtam, de nagyon hamar hatott, és magából a krémből is kevés kellett. Borsónyi. Szerintem tömény az olajat használni direkt.

És én megmutatnám most orvosnak, nem kérnék oda semmit addig.

2022. aug. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
Bőrgyógyász felkeresését.
2022. aug. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiába tépem a klavit ilyen kérdések alatt, hogy TILOS az ilyen himihumi "csodaszerek" használata nyálkahártyán. De ez mindegyiknél le is van írva. És mégis propagálják a nagy bio-öko-anyukák, hogy de, az mindenre jó...
2022. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, most már tudom sajnos. Bánom is.
2022. aug. 25. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!