Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyfertőzésre a teafaolajat...

Hüvelyfertőzésre a teafaolajat használta már valaki, ha igen hogyan, milyet vegyek, nem teszi tönkre a nyálkahártyát?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam: "Mai tudásunk szerint a szervezetbe kerülő gyógyszerek átmenetileg meggátolják a gombák szaporodását,de a terápia befejezése után ismét féktelen megsokszorozódás várható, ilyenkor a

gyulladás megint kialakul, a panaszok újra kezdődnek, a gyógyszerszedés folytatódik."


"Az illóolaj vegyi összetételét (gomba,vírus és baktériumellenes, gyulladásgátló ) a Candida nem kedveli.Hatását az is fokozza, hogy az olaj az oxigéntől is elzárja a gombát.

Az ujjára csepegtessen 4-5 csepp higítatlan teafaolajat és naponta kétszer kenje át alaposan a hüvelyfalat. Egy cseppet juttasson az ujjhegyével ütközésig behatolva a méhszájra is.

( Az esetleg jelentkező kellemetlen érzés csak átmeneti ! )"


Csinált már valaki hasonlót? Azt írja,hogy a teafaolajas ujjunkat helyezzük be a méhszájig,de ne érintkezzen a bőrfelülettel. Ezt mégis hogy?



2017. aug. 15. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem használtam, így nem tudok róla nyilatkozni, ez viszont nagyon jól rendbe szedte a dolgokat "ott lent":

[link]

2017. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan súlyos allergiás reakciót kaptam a higítatlan teafaolajtól, hogy nem javasolnám magamtól senkinek. Ha fertőzésed van, menj inkább orvoshoz, vagy hsználj tejsavas PH-visszaállítókat. Ha csak megelőzni szeretnél, akkor az intim mosakodókat ajánlom.
2017. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az intim mosakodókkal is vigyázni kell, én kipróbáltam egy újat, és ahelyett, hogy támogatta volna, teljesen felborította a flórámat, azóta csak vízzel mosakodom intim tájékon.


Kedves kérdező, én nem kísérleteznék ezzel, alapból jó lenne tudni, hogy milyen fertőzésed van (gombás vagy bakteriális), és annak megfelelően kezeltetni.

2017. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Tönkreteszi. Tutira.
2017. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom,hogy ezzel nem lenne jó kisérletezgetni. Amúgy nem rég hagytam abba a kúp-kúrát amit az orvosom írt,de mikor megjön a menszeszem akkor mindig begyulladok, ezt még ő sem tudja hogy miért. Inkább használok ph-visszaállítót, nem merem a teafaolajat oda kenni.

Még esetleg annyit mernék,hogy menszesz idején egy cseppet csepegtetni a betétemre a teafaolajból.

2017. aug. 15. 13:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ülőfürdőként nagyon hatásos. 8-10 csepp egy kád vízbe. De egyébként én anno úgy használtam, hogy 3 cent vízbe 1-2 cseppet csepegtettem belőle, jól elkevertem és belemártottam egy mini tampont. 1-2 óráig fent hagytam, utána pedig estére visszaállító kúpot használtam.

Az a baj vele, hogy tisztán kimarja a nyálkahártyát, és így még sebezhetőbb leszel a fertőzésekkel szemben. Plusz még több tejsav baktérium kell majd a nyálkahártya visszaállításához. Meg amit én még tanácsolnék, hogy ne a legolcsóbb drogériásat vedd. Mert hiába van ráírva, hogy 100%-os, igazából nem az. Próbálj meg jobb minőségűt beszerezni, mert igazából rengeteg mindenre jó.

2017. aug. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Candidád van? Attól véglegesen csak diétával tudsz megszabadulni.
2017. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most voltam az egyik patikában. Mikor mondtam a patikusnak,hogy teafaolaj kellene 100%-os akkor kérdezte,hogy mire kell.Mondom ülőfürdőhöz, gyulladáscsökkentésre. Erre ő mondta,hogy olyan nem létezik hogy 100%-os az nagyon drága is lenne,meg azzal ülőfürdőt nem lehet az kimar lent. Mondom pár cseppet csak. Erre mondja,nade az illóolaj miatt ez káros. Már hülyének éreztem magam. Mondja,hogy inkább probiotikus dolgokat szedjek. Szóval mondta folyamatosan hogy ez nem jó erre. Kérdezte,hogy mit szedtem még. Mondom hallottam az ezüzst-kolloidról is. Erre ő,azt már náluk ki is tiltották mert hatástalan. Valami ilyesmit. Na jól van akkor,most sem lettem beljebb. Ott tartok hogy már inkább ki sem próbálom nehogy rosszabb legyen. Meg mindenki mondja hogy amire 100% van írva az nem is 100. Namost akkor mégis melyik százas? Én már biztos nem vagyok százas ettől a sok infótól. Végülis csak egy grapfruit-mag kivonatot vettem, azért azt tudom hogy jó, igaz azt inni kell.
2017. aug. 16. 10:36
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: volt Candidám még évekkel ezelőtt. Diétáztam én. Most is hasonlóan étkezek. Édességet nem eszek egyáltalán,kávét is cukor nélkül iszom. Annyi,hogy már nem élek teljesen teljes kiőrlésű kenyeren,meg magokon. Még sajtot se nagyon eszem. 51 kg vagyok,kövér sem vagyok.
2017. aug. 16. 10:38
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Az ezüst kolloidot azért tiltották be, mert nagyon is hatásos. Bioboltban kapsz, de már csak szájvízként lehet árulni. Nyilván az az érdeke a gyógyszer gyártó cégeknek, hogy inkább a drága hatástalan antibiotikumot szedd és ne a sokkal olcsóbb ezüst kolloidot.
2017. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!