Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Premens tabletta vélemények?

Premens tabletta vélemények?

Figyelt kérdés

A menstruációm első napján nagyon görcsölök mióta az eszemet tudom. Csak úgy tudom túlélni a napot, hogy veszek be egy szem fájdalomcsillapítót. Ha azt nem veszem be, akkor hányok a fájdalomtól, és mozogni sem bírok. A többi nap rendben van, nincs szükségem gyógyszerre, nem fáj annyira, vagy egyáltalán nem is görcsölök. Voltam ezzel egyébként orvosnál, de az azt mondta, hogy ez rendben van, majd ha szülök egy gyereket, majd enyhülni fog a fájdalom valószínűleg. Anyukámmal ugyanígy volt egyébként, hogy ő is szenvedett a menstruációs fájdalomtól addig, amíg nem szült.

De nyilván csak ezért nem fogok szülni, szó nincs erről.

A másik ami zavar, hogy menstruáció közben elég ingerlékeny, és érzékeny vagyok. Hamar elsírom magam például. Meg a menstruációm is szerintem hosszabb egy kicsit, 6-7 napig szokott tartani, de a negyedik nap után már nagyon kevés a mennyisége.

Más bajom hála az égnek nincs, nem fájnak a melleim, vagy ilyesmi.

Ezekre jó lehet a Premens? Érdemes kipróbálnom? Egyes fórumokon valaki azt írta, hogy még a lelki állapota is jobb mióta szedi, de valaki az ellentétét írja azért kételkedem picit.

Ugye nem zavarhat be a ciklusba? Mert nekem most az rendszeres, meg hála az égnek mindig is az volt.


2022. szept. 2. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ija
2022. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat kérek!
2022. szept. 2. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én hallottam olyat, hogy összezavarta a ciklust, ezért én nem mertem elkezdeni beszedni. De kerdezz meg egy nőgyógyászt, hogy javasolja-e.

De amúgy az ennyire fájdalmas menstruáció nem természetes...

2022. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem felesleges, inkább túlérzékenynek tűnsz. Ha 1 szem fájdalomcsillapító neked elég, akkor nem is igazán görcsölsz, a menstruációd hossza is normális.

Min szoktad elsírni magad?

2022. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4, köszönöm! Ez megnyugtató!:)

Hát, mikor min. Mondjuk most "depressziósabb" is az életem, mert sajnos történt egy tragédia nemrég, és így még érzékenyebb vagyok azóta. Menstruáció alatt érzékenyebb vagyok viszont még jobban, az első kb három napban. Zenéken elsirom magam, átlagos filmeken, beszélgetések közben, stb. Amiken alapból nem sírnék.


3, erről nem hallottam még, de köszönöm!

2022. szept. 2. 20:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem más bajom volt,ezt ajánlották, de nem használt rá sajnos. (Menstruáció előtt egy hétig pecsételés) Sőt, még erősen görcsölni is kezdtem, pedig soha nem szoktam. Ez most vagy mellékhatás volt, vagy véletlen, nem tudom. De ha az előbbi, akkor nem sok jóra lehet számítani. Ettől függetlenül adnék neki egy esélyt, bár nem sok pozitív példát hallottam.
2022. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6, köszönöm a választ!
2022. szept. 3. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!