Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon, betét használatakor...

Tampon, betét használatakor mennyire számít nektek a környezettudatosság?

Figyelt kérdés

Amikor a menstruáció miatt tampont, vagy betétet (egyszer használatost használtok), mennyire gondoltok a környezetvédelemre, környezettudatosságra?

Törekedtek arra, hogy minél kevesebbet használjatok el belőle? Tesztek esetleg magasról a környezetvédelemre, és élvezitek a szemét termelést a használt betétekkel, tamponokkal? Vagy egyáltalán eszetekbe sem jut ilyesmi miközben használjátok?

Ki, hogyan viszonyul a menstruációs kellékekkel a környezetvédelemhez?



2022. szept. 3. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Amikor tamponoztam, nem érdekelt a környezettudatosság, nem poénból vannak gyulladások tampontól, és van megfelelő cseregyakoriság.
2022. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem attól lesznek hulladékhegyek, hogy a nők menstruációs termékeket használnak. :)

Én nem teszek magasról a környezetvédelemre. Sőt, abban dolgozom, sőt, hulladékokkal foglalkozom. De használok betétet és gyakran cserélem. A környezettudatosság pont nem egy egészségügyi terméken múlik.

2022. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Nekem kifejezetten fontos minden téren a környezettudatosság.Ezért használok immár 3. éve cherokee hajtampont.
2022. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fárasztó96 ***** válasza:
64%
Betétet használok, mert ezt tartom biztonságosnak. Cserébe munkahelyen bevezettem a komposztálást, hogy pár év múlva jobb legyen a virágoknak. (meg figyelek, hogy kevés pet palackot termeljek)
2022. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Azért vettem menstruációs kehelyt, mert nem akartam többet eldobható tampont használni. Most már akkor sem váltanék vissza ha nem érdekelne a környezetvédelem.
2022. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Próbálok környezettudatosan élni, de ez nem működik az élet minden területén.

Sajnos nekem az inkontinenciám miatt minden nap minimum 2 betétet kell használnom, de menstruáció alatt vagy durvább napokon van, hogy 5-6 is fogy. Tampont is használok a 4 legerősebb napomon (6-7 napig tart). Igyekszem nem szennyezni a környezetet, de sajnos meg nem találtam olyan alternatívat, ami megoldást jelentene. Ha mosnom kellene a véres, pisis ruháimat, akkor meg irgalmatlan mennyiségű vizet és vegyszert használnék. Intim kelyhet én is próbáltam, de a nehéz szülések miatt méhsüllyedésem is van és a hegesedés miatt nem illeszkedik egyik fajta sem.

2022. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
én betétet használok, mikor megjön a havi. erős vérzésem szokott lenni, ezért a legnagyobb, legvastagabb betétet teszem be. igyekszek figyelni egyébként a környezettudatosságra, de a mensivel nem tudok mit kezdeni. nő vagyok, ez van és kész. mivel a pocim görcsöl mindig, a tampont nem birom, nem akarok magamnak ott nyúlkálni. csak betétbe érzem magam biztonságba.
2022. szept. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Egyáltalán nem.

Nekem baromi erős vérzésem van, világéletemben mindig is műanyag betétet használtam illetve mostanában mellévettem az eldobható menstruációs bugyit. Pedig tudom hogy egyik környezetszennyezőbb mint a másik, tele vegyi anyagokkal. De a rengeteg női probléma és fájdalom mellett így érzem kényelmesen és biztonságban magam, nem kell aggódnom a munkahelyen sem "baleset" miatt. Már rég megszoktam ezeket az eszközöket, termékeket. Próbálkoztam korábban mosható megoldásokkal de sajnos nem jöttek be. Szerintem mindenkinek alanyi joga hogy mit használ, mi jön be.

2022. szept. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Na puff, máris hárman leszavazták az előttem hozzászólót. Pedig mindenkinek joga van hozzá hogy az használjon, amit szeretne. Én is egyébként életemben csakis műanyag betétet használtam, de soha nem nehezteltem magamra emiatt. Egy nőnek hadd legyen joga azt használni, ami számára praktikus vagy megszokott.
2022. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

és élvezitek a szemét termelést a használt betétekkel, tamponokkal - élvezed, hogy provokálsz?


Bocs, bmeg, amiért nő vagyok, és nem fogom kivárni a nyolcórát a tampon vagy betétnél, hanem max 4-5 óránként cserélem a saját komfortérzetem miatt.

2022. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!