Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimkehellyel iskolába?

Intimkehellyel iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon règóta gondolkodom azon, hogy tamponok ès betètek helyett inkàbb intim kehelyre vàltok. Az elejèn nagyon idegenkedtem, ugyanis úgy gondoltam a vilàg kibírja azt a szemétmennyiséget ami a menstruációmmal jár és a saját kényelmemet helyeztem előtérbe. Viszont szembesülnöm kellett vele, hogy mennyi szemetet termelek evvel. Rengeteget.. ezért elgondolkodtam az intim kehelyhen. A problémám az, hogy ha az iskolában bemegyek a női mosdóba, kiürítem ha megtelt, majd ugye visszahelyezés előtt ki kiéne mosni, de én azt egyáltalán nem tudom megoldani. A mosó ajtaja állandóan nyitva van és a folyosóról mindenki belát abba a helységbe ahol kezet mosunk/el tudnám mosni a kelyhet. Ráadásul a szappan is ilyen vízzel hígított valami, ezen felül pedig ameddig kimosom ott vérzek? szóval úgy érzem nincsenek meg a rendes körülményeim hozzá. Ti hogy oldjátok meg? Vagy esetleg van nálatok két kehely?

Nagyon kíváncsi lennék a tapasztalataitokra és tanácsaitokra a témával kapcsolatban.


Előre is köszönök minden értelmes választ!



2020. dec. 24. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem higiénikus. Ott ne. Saját magad megadtad a választ...
2020. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Én leghamarabb 8-10 óránként ürítem ki a kellhet, de úgy általában kétszer egy nap. Szóval ilyen problémám nincs.
2020. dec. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Fertőzés veszély miatt nem kellene addig benthagyni...ne használd suliba, nem higiénikus
2020. dec. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem úgy általában nem jött be a kehely. Nehézkes volt behelyezni, túl nagynak éreztem, volt, hogy nem jó helyre ment és kijött a vér, stb. stb. Iskolában, ilyen körülmények között nem kísérleteznék vele. Szerintem bio pamut tamponnal semmi gond, az 100%-ban természetes és lebomló, a szilikonnal szemben, ami ugye műanyag.
2020. dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Fertőzés akkor lesz, ha mosatlan kézzel cseréled, nem attól, ha sokáig bent van.
2020. dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Vigyél be a fülkébe egy palack vizet és öblítsd le a wc felett. Nem baj, ha nincs minden ürítéskor szappannal elmosva. Max töröld át tejsavas kendővel ha nagyon zavar. Azzal magadat is meg tudod törölni.
2020. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Én nem használok kelyhet, pont az ilyenek miatt nem. Nem kevés szemetet "termelek", de inkább ez mint hogy fertőzést kapjak. Jól látod hogy macerás, én lebeszélnélek róla. De hallottam pár környezetbarátabb termékekről, ha érdekel akkor írj privit és küldök linkeket :)
2020. dec. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem kibír 8 órát. Reggel 6-kor szoktam cserélni meg délután 2 körül amikor hazaérek a sulibó
2021. jan. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet egy megoldás (kevésbé környezettudatos), hogy 2 kelyhed van, a suliban egy tisztára cseréled.

Egyébként vérzéstől függő, nekem 1-2 napig kell 7-8 óra után üríteni, utána már nem telik meg.

Úgy tudom, 12 óráig simán fent lehet, bár én is kimosom azonnal ha van rá lehetőségem 8 óra körül.

2021. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!