Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Genitális herpeszre lehet...

Genitális herpeszre lehet betadine hüvely kúpot használni?

Figyelt kérdés
Egy oldalon olvastam ahol összeírták hogy milyen herpeszkúpok vannak, hogy a betadine kúpok jók ilyen fertőzésre, de viszont most megvettem a betadine intima 7db-os kúpot és a tájékoztatóba azt írja ne használja ha “herpesz-szerű bőrgyulladás (az úgynevezett dermatitisz herpetiformisz Duhring) esetén.” lehet bajom ha mégis használom? Már kívűlről egész jól tünedeznek a “hólyagok” de belül nem tudom hogy vannak-e, de ez végülis csak fertőtlenítene nem? Az meg jó! Vagy kérdezzek meg egy gyógyszertárat esetleg?

2022. szept. 6. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Ne, gyógyszertárban kérj kifejezetten erre való gyógyszert. (Ha ők is ezt ajánlják használd, de ne kísérletezz vele, mert ha negatív hatása éppen nincs is, minden napért kár, amit elvesztegetsz a rendes kezelés előtt.

Nekem a herpeszkrémek (Telviran) segítettek külsőleg, belsőleg pedig orvos írt fel tablettát, ami használt.

2022. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

IGen-igen, a herpeszre acyclovir hatóanyagú kenőcs kell, vagy tabletta, ha durvább a fertőzés.


Ezeket a fertőtlenítőszereket pedig nem is szabad nyálkahártyára használni tudtommal...

2022. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oh rendben, szedem a gyógyszert herpesint amit felírt az orvos már 5napja még 2napig kell, csak hát semmit sem mondott hogy mellé kellene még valami krém is úgyhogy kicsit később kezdtem kb 3napja a krémet(telviran) és mostmár kezd tényleg szebb lenni, akkor azt mondjátok elég ez és majd helyrejön? Belsőleg nem kell semmi akkor? Csak mert lehet láttam így belül is ilyen mini hólyagokat, az ajkakon belül, csak oda meg elvileg a krémet nem kenhetem
2022. szept. 6. 17:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg még az lenne a kérdésem, hogyha valamikor is legyengülne az immunrendszerem megint akkor ha visszatérne ez elég a telviran krémet használnom és nem jönnek elő a hólyagok?
2022. szept. 6. 17:05
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

4: Nekem nagyon ritkán a nagyajkon szokott kijönni. Mikor már érzem, hogy kezd viszketni, vagy kisugároz a fájdalom, azonnal elkezdem kenni (páróránként), és akkor ki sem jönnek a hólyagok.

Telvirant, Acyclovirt, vagy Zoviraxot szoktam ahsználni, uaz a hatóanyag mind.

2022. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném megkérdezni, hogy a barátomnak is kellene kezelnie most magát valahogy? Mert sehol nem láttam így herpesz vírusnál hogy kellene neki, meg ő nem mutat tüneteket, meg nem is volt neki soha ilyen problémája
2022. szept. 6. 18:38
 7/8 anonim válasza:
belsőleg silver q rapid jó lehet de csak gyógyulás után és ha éreznéd h kiakar jönni, immunerősítés ezerrel: grapefruit mag kapszula, lizin, cink, d vitamin,,milgamma, magnézium-citrát. nekem 1 hónapja jött ki először (fene tudja hogyan, barátomank nincs baja cserébe szakított emiatt velem) kaptam 400mg telviránt 1 hétig napi 3db, plusz csináltattam vérvizsgálatot és kiderült, hogy az 1-es típusú került valahogy lentre...ami jó hír mert elvileg nem jön ki gyakran aztán kitudja... eddig megúsztam :) kitartás ne keseredj el! csak egészségesen kell élni!
2022. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen vettem tegnap lizin c kapszulat ugyhogy azt fogom most szedni egy kis ideig szerintem, mert az elvileg nagyon jo. Komolyan szakitott emiatt veled? Nekem is ugyanigy volt hogy baratomnak semmi baja nincs meg nekem o volt az elso is, igy elotte se kaphattam el ugyhogy nem tudom. Es szerinted csinaljak en is egy vervizsgalatot hogy kideruljon melyik tipus vagy nem olyan szukseges?

Rendben! Köszönöm szépen a válaszod😊

2022. okt. 9. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!