Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erősen megvágtam a...

Nagyon erősen megvágtam a lábujjam magam borotválkozásnál véletlenül, sok vért vesztettem, hányingerem lett, lefertőtlenítettem bekötöttem. Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

#szúraseb
2022. szept. 24. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Hát attól függ mennyire mély a seb.
2022. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha elfertőződik a seb, abból lehet baj, de ez nem valószínű, ha rendesen cserélsz rajta kötést. Tetanusz elleni oltást mikor kaptál utoljára? A hányinger ellen vehetsz be gyógyszert. Ha ideget nem vágtál át, akkor ugyanolyan funkcióképes lesz a lábujjad, mint volt. Ha nincs szerencséd, látszani fog a helye.
2022. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Mivel borotvalkozol, kenyervago kessel?


Hipochondria, kis paranoiaval, szoval azt kene kezelni elobb.

2022. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van egy lábápoló gyalu amivel leszedem a keményedést, a magassarkútól mindig kijön és utána lábápoló krémmel bekenem. De véletlenül belekaptam (ez pont új volt és a penge erős volt rajta még)a nagylábujjam a egy részt lekapott róla és fáj, vagyis szúr. De betadine-al bekentem és kötszerrel bekötöttem. De nagyon sok vér jött.. Tetanuszt rég kaptam, kiskoromban. És azóta fáj az a lábam, az egész olyan mintha lüktetne.
2022. szept. 24. 21:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Utána borotválkozni akartam de az màr elmaradt emiatt
2022. szept. 24. 21:10
 6/10 A kérdező kommentje:
pont a legrosszabb helyen vágtam meg a hajlatba, ami nehezen gyógyul és fáj
2022. szept. 24. 21:11
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Hajlatban pedig baromira fáj, egyszer beleléptem egy szögbe. Esetedben nem szükséges a tetanusz, szerintem. Csak cseréd a kötést, fertőtleníts.
2022. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szögnél már biztos kell tetanusz
2022. szept. 24. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Kaptam is, de az a Velencei-tóban történt...volt miért tetanusz.
2022. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
A lábat fel kell polcolni, hogy mérséklődjön a vérnyomás a lábban. Sok vér onnan számít, hogy 2-3 dl.
2022. szept. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!