Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mosható betét és menstruációs...

Mosható betét és menstruációs bugyi miből van, hogy felszívják a vért, de mégis kimoshatóak?

Figyelt kérdés

Aki használ ilyet, le tudná írni, hogy hogyan kell ezeknek az összetételét, anyagát elképzelni? Vagy mihez lehet hasonlítani? Miylen anyag az, ami nedvszívó, de mégis kimosható belőle a szennyeződés?

Illetve az alján mi van, hogy az nem engedi át a vért? Vagy ezek csak minimális vérzésre jók, ahol nincs nagy ázás?



2022. jún. 8. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
a mosható betét pamutszerű anyagból van, mint a több rétegnyi póló kb, felszívja és kimosható belőle.
2022. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

A én mosható betétemnek (Emilla márka) a címkéjére ez van írva:

"Felső és belső réteg: 100% pamut

Alsó réteg: 100% PES+TPU"

Szóval valami műszál az alja, azért nem engedi át a nedvességet. Olyan, mint a vízálló lepedők, olyanom is van, annak is pamut a felső rétege és műszál az alsó. A lepedőm és a betétem is sok nedvességet elbír, nem szoktak átázni.

2022. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van menstruációs bugyim, de nem tudom, miből van, mert ahhoz magának a bugyinak az anyagát ki kellene vágni, hogy lássam, és ahhoz meg azért drága volt :)

Én túrázáshoz vettem, amikor az erdőben macerás tampont vagy betétet cserélgetni. Nem ázik át egyik irányba sem, és nem is büdös (reggeltől estig, tehát kb. 12-14 órán át). Először én sem hittem el, hogy ez így működik, és hát nagyon gusztustalannak tartottam... de nem az, tényleg. Nekem bevált.

Annyi, hogy kimosni macera. Lavórban, hideg vízben vagy 6-8 váltott víz kell, hogy tiszta legyen, és elég nehezen szárad is meg. Nyáron kirakom a napra száradni, úgy okés.

2022. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A legalsó rétegen van egy vékony század mm-nyi filmréteg és attól válik vízzáróvá. Nem látszik kívülről, de megbízhatóan működik
2022. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van róla videó a YouTube -on.

Felső réteg az sima pamut, a közepébe van törölköző vagyis frottir anyag, alja pedig pull anyag. Ilyet ha ügyes vagy otthon is tudsz varrni, lényeg, hogy a pullt csak a szélein a szegésnél varrd meg.

2022. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ez a videó a kedvencem, itt aztán van mindenféle ahol megtudhatod miből készül.

2022. aug. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!