Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász fogamzásgátlót...

A nőgyógyász fogamzásgátlót írt fel, rám bízta, elkezdem e szedni, tapasztalatok? N29

Figyelt kérdés

Ma voltam ellenőrzésen, semmi baj, nincs ciszta, sem más. A nyalkahartya 7.1 mm vastag, ami az orvos szerint pont jo.

A védekezésre viszont Pharmatex kúp helyett fogamzásgátlót írt.

Bevallom, nem örülök neki, régen már szedtem (7 évig) 4 éve abbahagytam, mert nagyon elvekonyodott a nyalkahartya és mehszajsebem is volt tőle. Miután le tettem, 4 hónap múlva elmúlt a mehszajsebem.

Az ezt követő 'első igazi menzeszem' valami borzasztó fájdalmas volt, honapokig fájt a derekam mindig, ha megjott.

Ugyanakkor tudom, hogy néha nem árt nyugalomba helyezni a rendszert úgymond, és ez csökkenti a ciszta, stb esélyét. Mert ugye a nők régen 30 előtt már szültek, ma már kevesen. Én nem szeretnék babát.

Családban anyunak volt endometriozisa.

Tapasztalatok? Ötletek?



2022. okt. 13. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést!

Egyáltalán minek írta fel, ha nem szeretnéd szedni? Miről beszélgettetek? A Pharmatex nem hatékony fogamzásgátló, ha nem akarsz gyereket még számos megoldás szóba jöhet az óvszerrel kezdve.

2022. okt. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert szerinte ez a legjobb megoldás
2022. okt. 13. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, azért ez elég gáz. Jártam már pár nőgyógyásznál a 38 évem alatt, de még egyik sem írt nekem fogamzásgátlót csak úgy önszorgalomból. Egyedül a szülés utáni kontrollon kérdezte meg az, akihez akkor jártam, hogy hogyan tervezem a továbbiakat védekezés szempontjából. De ő is szó nélkül elfogadta, hogy nem kell tabletta. Sosem szedtem, és soha nem is fogok.

Az persze tényleg nem ártana, ha néha nyugalomba kerülne a rendszer, de a fogamzásgátló nem ugyanaz, mintha gyereket szülnél, majd szoptatnád pár évig. Viszont megfelelő életmóddal bőven tehetsz az egészségedért (kalóriacsökkentés + cukor-, szója-, glutén-, tejmentesség + sport + megfelelő vitamin- és ásványianyag bevitel).

2022. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még életemben nem láttam orvost, aki a páciens tiltakozása ellenére bármit felírt volna! Nyilván, ha a beteg magatehetetlen az egy másik kérdés.

Egyáltalán minek mentél nőgyógyászhoz? Egy normális orvos elmondja a lehetőségeket, hagy választani. A fogamzásgátló nem gyógyít meg semmit, nem is értem, hogy ciszta, endometriózis hogy került elő, főleg, hogy nincs is ilyen problémád. Nem lehet, hogy te nem mondtad meg, hogy fogamzásgátlót nem akarsz szedni?

29 éves vagy, állj ki magadért!

2022. okt. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod szedni, vdekezz óvszerrel - a Pharmatexet el kéne felejteni.
2022. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!