Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Huszonévesen normális hogy...

Huszonévesen normális hogy így jön meg a havim? Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Naptárt vezetek a havimról, mindig, már vagy 4. éve vezetem, furcsállom a szervezetem működését. Elvileg 3-5 napig szoktam (inkább 5) 25.- én jött meg, egész nap nem győztem cserélni a dolgokat, 26.-a délutántól 27.-e délutánig semmi nem jött… 28 - 29 ig szintén alig volt valami, mai nap is van, de szintén minimális… ez mennyire normális? Nem voltam felfázva mostanában, egy évvel ezelőtt viszont többször fordult elő hogy 2-3 hónapig nem volt menstruációm, aztán 1-2 hétig kb folyamatosan… ( nem volt vetélésem, semmi ilyesmi, vashiányom viszont volt, ami vérvételen kiderült, azóta azon is javítottam vitaminokkal)

Fogamzásgátló tablettán gondolkodok. Ajánlott ilyen esetben szedni? Persze előtte szeretnék egy hormonvizsgálatot, aztán remélve azt ha megmutatom az orvosnak akkor nem hasra csapva ír ki egyet… Régen előre jelzett a szervezetem hasfájással előtte 1-2 nappal, mára oda jutottam hogy semmi jelzés nincs, egyik pillanatról a másikra egyszer csak elönt…

Aki volt így/ hasonlóan tudna mesélni? Fogamzásgátló megoldotta a helyzetet? Vagy kiderült hogy esetleg nagyobb baj van a háttérben?


2022. okt. 30. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:
23%
A fogamzásgátló csak elfedi a problémát de nem oldja meg.Csinál egy megvonásos vérzést de az nem menstruáció igazából de sokan azt hiszik az pedig nem mivel nem a te saját szervezeted produkálja a vérzést hanem a fog.gátló.Nem ajánlom semmiféleképpen főleg hogy ha később babát szeretnél lehet hogy bonyolítani fogja a helyzeted teszem azt elvékonyítja a méhnyálkahártyáját és akkor a beágyazódásnál lehet probléma.Szerintem menj el egy endokrinológus nőgyógyászhoz és mond el mi a problémád és egy komplett hormonlabor kellene.Premens kapszulát sokan dícsérik és az csak egy természetesebb megoldás mint fog.gátlóval teletömni magad.
2022. okt. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
11%

Rendszertelen ciklusra el se kezd szedni a fogamzásgátlót, mert amint abbahagyod, ugyanott, vagy még rosszabb helyzetben leszel.


A gyógyszer kikapcsolja a ciklusodat, generál egy saját műizét. Ez nem megoldás a problémádra.


Endorkinológushoz menj, ő hormonzavarral (is) foglalkozik. A nőgyógyász 10/9 hormonbogyót írna fel, aminek semmi értelme.

2022. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!