Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy huszonévesen...

Normális, hogy huszonévesen már azt érzem gyakran, jobb volt régen és "visszavágyom" a gyerek/tinikorom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez azért nem korlátaz be semmibe, tehát jelen tudok lenni, de kb. minden is megváltozott az életemben egy csapásra (pontosan 2018-ban). Ennek több nagyobb törés volt az oka abban az évben, sokakat elveszítettem ilyen-olyan formában.

Azóta folyamatosan azt érzem - kisebb nagyobb megszakításokkal - hogy nem vagyok ugyanaz az ember. És a régi én sokkal jobban tetszett, bocsi, nem tudom jobban megfogalmazni. Mindenki egy pozitív, kommunikatív lánynak ismert, sokszor voltam a társaság közéépontja. És nem hiszem, hogy az a felnőtté válással kéne járjon, hogy jóval csendesebb vagyok, akinek szinte szociális fóbiája van. Szóba tudok elegyedni emberekkel, de a rosszat feltételezem, hogy lehet kibeszél, hátba támad, mit gondol vajon rólam, hatszor megfontolom mit mondok ki, és sokkal szerényebbnek tűnhetek. Ami viszont nem igaz rám. :D Aki régről ismer, az mind tudja.

Szinte minden negatívabb irányba változott, folyamatosan pörög az agyam, hogy hogyan tovább, egyetem után, munka, stresszelek, alig tudok hazajárni vidékre, annyira nincs időm. Nagyon nem bírom a várost hosszú távon.

Sokszor csak így elálmodozom, amikor felidézek magamnak régi emlékeket, főleg otthonról. A suli utáni napokat, mikor alig vártunk, hogy találkozzunk barátokkal, a családi légkör is teljesen más volt (ott is lettek problémák sajnos). Mikor nyaraltunk a családdal, vissza hallgatom a régi kedvenc zenéket, mintha akkor tök gondtalan lett volna minden, csak a kisváros volt, ahol minden és mindenki ismerős volt.

Ezekből ma semmi nem maradt fent. Barátságok mentek szét így vagy úgy, családi programok nulla, teljesen más lett az egész család hangulata.

És az a szomorú, hogy páromnál, akivel 5 éve vagyunk együtt látom, hogy hogyan működhet egy család együtt. Nagy családi összejövetelek, közös programok, amiknek én is részese vagyok és tetszik, de sajnálom, hogy nálunk így alakult.

Sokkal kevesebb barátságot tudtam egyetemen kötni, kettő lett talán, ami nem felszínes, mert iszonyú óvatos lettem emberekkel. Nem is nagyon jártam ki, pont én(!) egyetem alatt. Ha valaki ezt mondja nekem X évvel ezelőtt, kiröhögöm. :D Tehát nagyon nem így képzeltem el e "felhőtlen 20-as éveket". Most meg ilyen árak mellett, ezekkel a helyzetekkel, amiket 2020 folyamatosan vont maga után, nem lett könnyebb.


Szerintetek a mi fiatalságunkban, hogy ennyi sz@r történik már bocsánat, jogos, ha az ember vissza-vissza vágyik? Vagy ez nem lenne normális? Vannak napok, mikor tök jól elvagyok, van, mikor megkérdőjelezem ezt.



2022. aug. 25. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel én is így vagyok... Amióta felnőttem, egyre jobban elhatalmasodik rajtam a depresszió (jelenleg már a lehető legmélyebb ponton vagyok)... És egyre jobban utálok élni. Egyszerűen nem szeretek felnőtt lenni. Minél idősebb vagyok, annál rosszabb.
2022. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok családban így alakult hogy régen összejöttek, most meg alig találkoznak. A múlt elmúlt, semmi se lesz olyan mint régen, el kell fogadni hogy az élet zajlik, születnek, meghalnak, öregszünk. Találd meg valamiben az örömöd és élj annak, a múlton síránkozás csak lebetegít.
2022. aug. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem viszont olyan borzalmas gyerekkorom volt - elmebeteg és személyiségzavaros felmenőkkel -, hogy a szörnyű felnőttkor is jobb annál.
2022. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 azért ennyire ne lásd drasztikusnak a helyzetet. Mármint én elgondolkozom ezeken és néha elsiránkozom emiatt, de sose lenne bennem az, hogy ne szeretnék élni. Azért valamibe néha muszáj kapaszkodni. Én sokszor ezt - sajnos - a párommal tettem, pedig valakibe nem egészséges belekapaszkodni. Utólag meséltem el a szűk családjának, hogy tudom, hogy tá voltam nagyon gyógyulva főleg a kapcsolatunk elején, de ennek ez volt az oka. Szóval ezt nem ajánlanám, mert kell mindenkinek szabadság és magánszféra. De pl. nemrég örökbefogadtunk kutyust és nekem azért az adott valamit, amibe lehet kapaszkodni. A hobbik is ilyenek, csak az a naj, hogy nekem egyetem + munka mellett kb esélytelen volt.


#2 leírtad a lényeget ezzel te is, hogy valamit találni, amiben örömöt lelek. Tudnék találni szerintem, csak időm nem engedi. Alig várom, hogy végezzek az egyetemmel - most írok szakdogát - de én végig dolgoztam suli mellett, lehet amúgy ezért se nagyon lett társasági életem. Persze most mondhatják, hogy "utána se lesz olyan" háát azért nem tudom.. Nehezebb szerintem egyszerre 2 helyre koncentrálni, mert így is dolgozok, csak mellette még tanulás is. Azok az ismerőseim, akik már dolgoznak sokkal szabadabban tudnak lenni és jobban beosztják az idejüket. Főleg, ha jó a munkahelye, akkor az egy ajándék. Valahol abban reménykedem, hogy ha így "kitisztulnak" a dolgok suli után, akkor lesz kicsit jobb.

Nővéremnek pl így volt, azt mondta vissza nem kívánná az egyetemi éveit most, hogy munkahelye van, amit szeret és azt csinál mellette, amit akar.

2022. aug. 25. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!