Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy hete elfelejtettem bevenni...

Egy hete elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló tablettámat, és tegnap megint; hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Múlt héten teljesen elfelejtettem, csak akkor jutott eszembe, mikor másnap megint megszólalt a telefonom a megszokott időben.

Angliában még azt a tanácsot kaptam, hogy ha elfelejti az ember a kombináltat, akkor vegye be mikor eszébe jut, akkor is, ha ez egy nap két tablettát vesz be, viszont múlt héten még időeltolódás sem lett volna a két tabletta között, úgyhogy csak egyet vettem be.

Elkezdtem barnázni, de enyhült, amikor utána folyamatosan minden nap szedtem a tabit.

Na de olyan feledékeny vagyok mostanában, hogy tegnap megint csak kinyomtam a boltban, aztán teljesen megfeledkeztem róla. :( Ma délben jutott eszembe, azonnal be is vettem az angliai tanácsot követve (ötkor pedig beveszem a mait), de mostanra már eléggé fáj a hasam, és már pecsételve vérzek is.

Igazából ezt a diszkomfortot kibírom, csak nyugtassatok meg, hogy ez normális, vagy legalábbis nem lesz tőle komoly bajom? Már csak három tabi van hátra a hónapból, a maival együtt, úgyhogy nem sok, de gondoltam, ezt még jobb, ha végigszedem. Veletek volt már ilyen? Mit csináltatok?


(a terhesség nem kérdés, azóta óvszert használunk, hogy az elsőt elfelejtettem múlt héten biztos ami biztos)



2022. okt. 30. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Óvszer kiegészítő védekezésnek, és ne szedj gyógyszert, hogyha ennyire feledékeny vagy. Egyrészt, mert bármikor terhes lehetsz, másrészt ez a szervezetednek sem jó.


Vagy akkor lőj be egy pl reggel, ébredés utáni időpontot, mondjuk amikor fixen reggelizel. Vagy ha kb fixen ebédelsz.

2022. okt. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
"Angliában még azt a tanácsot kaptam, hogy ha elfelejti az ember a kombináltat, akkor vegye be mikor eszébe jut, akkor is, ha ez egy nap két tablettát vesz be" SOHA nem veszünk be dupla adagot kihagyott gyógyszernél. Soha.
2022. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Miért ilyen hülye időpontokban veszed be? Állíts be ébresztőt akkor amikor még reggel a munkába készülődsz vagy mikor este lefekvéshez készülsz...
2022. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ez Anglia orvosi tanácsadó oldala, és itt is azt mondják, vegyél be kettőt.

Nem arra kértem tanácsot, mit csináljak a feledékenységemmel, ez egy ilyen pár hét most, nagyon zsúfolt. Egy éve egy darab tablettát nem vettem be később sem, nemhogy elfelejtettem, majd elmúlik ez az időszak is.

Úgyhogy még egyszer, a kérdés:

Végigszedjem-e ezt a pár napot még, vagy csak hagyjam, hogy megjöjjön, és jövőhéttől szedjem megint rendesen?


Orvosi okból szedem amúgy, mert tizenhat féle kivizsgáláson semmi problémát nem találtak, és ezt írták fel végső megoldásnak, hogy ez majd rendbeteszi a ciklust, ha szedem pár évet. Hogy ez mennyire professzionális az vitatható, de tüneti megoldásnak egyelőre jó, aztán majd ha visszaköltözöm Angliába, ott is elmegyek egy magánorvoshoz, hátha.

2022. okt. 30. 14:23
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Tehát Angliában is vannak idióta orvosok.
2022. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Az NHS ott a TB. Valamivel alá tudod támasztani az állításodat 5-ös, ami megbízhatóbb forrás?
2022. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az összes létező forrás ezt mondja. Csak keressetek rá, nincs olyan oldal, ami ne azt mondaná, hogy vedd be azonnal amikor eszedbe jut, akkor is, ha aznap ezzel kettőt veszel be.


Még egy pár link:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Még párat keressek? :))

2022. okt. 30. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!