Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehetne elkerülni hogy...

Hogyan lehetne elkerülni hogy újra elkapjam?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor volt már hüvely gombám ez már a 4. alkalom és én szerintem ez már soknak nevezhető. Csak találgatni tudunk hogy mitől lehet gondoltuk hogy a törölköző vagy a sok betét használata vagy hogy a fürdőzőben volt valami és még sok más. Nagyon kellemetlen és mindig egyre rosszabb. Hüvely kúpot nincs kedvem venni mert múltkor is nagyon rossz volt felhelyezésnél égett és nagyon undorító attól a folyásom. Hogyan lehetne elkerülni hogy megint elkapjam? Valaki erre nagyon hajlamos? Meg tervezzük a babát és nem lenne jó ha akkor elkapnám. Pedig mindig mosom.(Most is ezzel szenvedek)
2010. szept. 29. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól vettem ki akkor rendszeresen visszajön a gombás fertőzésed függetlenül attól,hogy használsz canesten kúpot is..A kérdés az,hogy a párod akivel rendszeres nemi életet élsz ő kezeli magát?Mert ha nem akkor te hiába gyógyítod magad,a párod minden egyes nemi aktussal visszafertőz téged.A férfiaknak nincs tünetük mint nekünk nőknek,de bennünk is lappang..Amíg ő ne kezeli ki magát,te mindig szenvedni fogsz..(a doki ne mondta el?)
2010. szept. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. igen, a betét (főleg az illatosított) segíti a gomba kialakulását, mert befülled, a gomba pedig imádja a meleg nedves helyeket - a tisztasági betétet felejtsd el egy életre (azért találták ki a mosógépet...), menzeszkor cseréld gyakran és vegyél jó minőségűt


2. a párodat is kezelni kell, különben visszafertőz - akkor is, ha neki nincs tünete. Mindig elkapják, de szinte sose okoz bajt pasinál, csak fertőznek.


3. ne ülj le a wc-re sehol, csak otthon, a wc-t gyakran töröld át domestosos kendővel, az a legegyszerűbb.


4. törölköző, fehérnemű - használj jó minőségű mosóport és min. 40, de inkább 60 fokon most (én 40 fokon mosom Ariellel, még sose volt gond)


5. fogamzásgátló hajlamosít a gombára


6. Canesten sz*rt se ér, a legtöbb gomba rezisztens rá (ellenálló) - orvos tud kigyógyítani


7. a gomba imádja a cukrot és a finomított szénhidrátot, ezeket kerülni kell, valamint a nemespenészes ételeket is (penészes sajtok, téliszalámi)


8. hüvelyzuhany, intim kendők, mosakodógélek a nőgyógyászok többsége szerint csak rontanak a helyzeten, mert felborítják a hüvelyflóra egyensúlyát, és hajlamosabb leszel a fertőzésekre


9. antibiotikum is okozhat gombát


10. igen, fürdőkben, uszodákban is el lehet kapni, szaunákban főleg

2010. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A páromtól biztos nem kaphattam el mert azért már jó rég nem szeretkeztünk(Lassan 2 hónap)


Tudom csúnya dolog de minden idegen wc-re leülek de nagyon alaposan lefedem wc papírral :$


Nem gondoltam volta hogy a fogamzásgátlótól is lehet :S

2010. szept. 29. 14:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és még egy valami sajnos a betéttel úgy vagyok hogy egész nap hordanom kell mert nagyon folyós vagyok. Mostanában az szokott lenni hogy este nincs rajtam bugyi és törölközőt rakunk magam alá de reggelre már érzem hogy fürdés lesz belőle(Nem gond csak írom).
2010. szept. 29. 14:51
 5/6 anonim válasza:
Ne haragudj de az utolsó mondatod kiverte a biztosítékot! "nagyon folyós vagyok!" senki se folyós csak úgy....menj el dokihoz!!!!sürgősen. Lehet mehszáj sebből is. Ja és ha nem kezelteted magad sürgősen nagyobb baj id lehet.ezt nem szabad csak úgy hagyni!!!
2014. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Onszorgalombol ne kezelgesd magad!!!!!!
2014. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!