Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mitől lehet? Váltsak?

Ez mitől lehet? Váltsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fogamzásgátlóval tapasztalt nőkhöz szólna a kérdésem.


2 hónapja (kedden fogyott el a 2.levél) szedem a Symicia tablettát.

Ennél a gyógyszernel úgy van hogy 21 napig szedem utána 7 nap szünet (erre az időre nincs semmilyen tabletta)


A kérdésem az lenne, hogy most a 2.hónapban 20.napon igen hanyingerem volt és ilyen sárgás barnás folyásom. Utóbbi azóta is fennál csak egyre kisebb mértékben. Ezt okozhatja a tabletta?


A másik pedig, hogy azon a napon amikor az első hónapban megjött éjjel iszonyatosan erős gyomorgorcsom volt és hasmenésem.

Most a 2.hónapban szinten erre keltem az éjjel, ebből gondolom hogy ma megjön a megvonásos vérzésem. Szintén a kérdés, hogy okozhatja e ezt a tabletta.


Valamint , hogy mennyire károsak ezek a tünetek, ezek miatt szükséges lenne a váltás?


Köszönöm előre is, szép estét mindenkinek!



2022. nov. 25. 01:06
 1/2 anonim ***** válasza:
29%
Ahogy elkezdtem szedni a gyogyszert a mensi elott puffadas nalam nagyon durvan jelen van. Az a bajbmivel ez elotte levo folyamat nem fogsz talalnni olyan gyogyszert ami meg tudna szuntetni. Viszont ha nagyon erosek a gyorcsok es sarga folyas stb akkor lehet hogy tobb progeszteron kell neked beszélj a dokival
2022. nov. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
46%
Ugyanezt szedtem több, mint két évig, sajnos nagyon sokan megerősítették már a véleményemet. Eleinte nálam mindig az első héten jelentkezett rosszulét, ami hányingerrel járt, de nem hánytam. Aztán egyszer fájdalmas menstruáció, máskor szinte meg sem éreztem. Pár hónap után rendszeres migrének gyötörtek, olyankor hánytam is. Aztán már szedtem 1,5-2 éve, amikor szinte hetente hánytam, epés görcseim voltak. Véreredményeim jók voltak és kezelt pajzsmirigy alulműködésem van csak, mint betegség. Ez szinten a symicia óta. Voltam hasi ultrahangom, semmit nem találtak. Már tényleg nagyon szarul voltam, sehova nem tudtam emiatt menni, ezért abbahagytam a symiciát, és fokozatosan javulni kezdett az állapotom. 8 hónap szünetetet tartottam, a menstruációm nem állt vissza fél éven keresztül. A rosszullétem már kb csak 3 havonta jelentkezett, és elhanyagolható jelentőséggel. A pajzsmirigyem viszont elkezdett jobban működni, a gyógyszer adagolását is csökkenteni kellett. Utána fogamzásgátló tapaszt kezdtem el használni. Sajnos ezt is le kell váltanom, mivel allergiás lett rá a bőröm, és habár ritkábban, de jönnek vissza a régi panaszaim. És újra jobban alulműködik a pajzsmirigyem is, úgyhogy annak az adagolásán is emelni kellett.
2022. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!