Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyibe kerül anyagilag egy...

Mennyibe kerül anyagilag egy nőnek éves szinten a menstruáció?

Figyelt kérdés

Ti nagyjából összesen mennyit költötök egy évben a menstruációval kapcsolatos dolgokra?

Kb. mennyire jön ki az összeg 1 év alatt?

Drágának/soknak tartjátok, vagy elégedettek vagytok vele?



2022. dec. 2. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Kb. 18.000 ft/év. Ez 1 csomag betét havonta, plusz a fájdalomcsillapító.

Nem ez a legnagyobb problémam vele.

2022. dec. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Pár csomag betét. Egy alkalommal pár betét elég, mivel 2-3 napig tart maximum és a mennyisége is nagyon kevés. Fájdalomcsillapítóval meg nem próbálkozok, mert úgysem ér semmit.
2022. dec. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

Kb 12x jön meg, általában 3 éjszakai betét kell (utána nekem este nem jön) és kb 25 tampon. Ez éves szinten akkor 36 betét es 275 tampon, ami most így tippre 20 ezer körül lehet egy éveben.


Ez OB tampon, aminél mondjuk vehetnék olcsóbbat. Nekem szerencsére ez nem sok pénz, de sajnos van akiknek az.


Összehasonlítáként megtámadott a hüvelygomba és a canesten nem volt elég, szóval doki írt fel hosszabb kúrát. Na azokra a cuccokra is kifizettem kb ennyit (canesten 4000, amit felírt az is volt 3-4, meg vmi hüvelyflórahelyreallító cucc is 4000, de két csomag kellett)

2022. dec. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

2-3 csomag betétet használok el 3 hetente. Ráadásul ebből 2 éjszakai. Nagyon erős vérzésem van, és hosszú. 8-10 nap.

Szóval rengetegbe kerül.

2022. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
Naponta mondjuk 3-5 betét között kb az éjszakaival együtt, 4-6 nap között szokott lenni. Tampont ritkán használok abból egy nagy doboz szerintem egész évben nem fogy el. Fájdalomcsillapítót is csak ritkán kell szerencsére abból se megy el max egy levél egész évben. Szóval olyan 10-20 ezer között lehet valahol.
2022. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Kb. 7 éve használok kelyhet. 5000 Ft volt és úgy néz ki, még bírni fogja elég sokáig. Ezen kívül persze a fertőtlenítésének is van költsége (áram, víz fogyasztás), de az minimális.
2022. dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

2-3 éve vettem egy kelyhet 20 ezerért. Idén egy másikat cserének, 22 ezerért.

42 ezerbe került és még jó 10 évig nem kell rá költsek többet.

2022. dec. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%

3, de talán már 4 éve annak, hogy 5 ezerért vettem kelyhet.


1000Ft alatt van a költségvetés, az is csak azért, hogyha előbb jön és nem vagyok otthon, akkor veszek egy csomag tampont.

2022. dec. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
6. vagyok. Annyival kiegesziteném én is, hogy volt, hogy alkalmilag eldobható terméket használtam. Mert pl. szülés után voltam, vagy nagyobb túra alatt nem tudtam volna higiénikussam használni. De összességében anyagilag (is) segitség a kehely
2022. dec. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%
Attól függ, mit használ, milyen erős a vérzése, mennyire fájdalmas.
2022. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!