Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire tabutéma nálatok...

Mennyire tabutéma nálatok manapság a menstruáció és az akörüli dolgok/tennivalók?

Figyelt kérdés

Kinél mennyire számít tabutémának jelenleg a menstruáció és minden azzal kapcsolatos dolog (vérzés, egészség, tampon stb.)? Mennyire tudtok róla nyíltan beszélni, és kik előtt? Mennyire titkoljátok?

Őszintén!



2022. dec. 2. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Semennyire sem tabu. A barátnőimmel és a közelebbi kolléganőimmel is teljesen nyíltan beszélünk róla.
2022. dec. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Semennyire. Férjem vesz nekem betéteket, mivel neki van jogsija és ő intézi a nagybevásárlást.


Lányunk 6.5 éves,a saját szintjén el van neki magyarázva a dolog. Látott már betétet.


Miért lenne tabu?

2022. dec. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Miért kellene tabunak lennie? Természetes dolog, mindenki tudja, hogy van, nem gond beszélni róla, ha valamiért szóba jön. Gyakorlatilag nincs olyan, aki elött nem lehetne beszélni róla, titkolni meg minek?
2022. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Utoljára 14 évesen éreztem annak, mikor megjött, de a barátnőimmel akkor is beszéltünk róla. A mai napig így van.


Kolléganők közt is beszélünk róla, ha faj a hasunk/rosszul vagyunk miatta, vagy elfelejtettünk vinni tampont/betetet .


Párom szinten tud róla, meg le is töltött egy alkalmazást, hogy tudja, mikor vagyok rossz passzban :D Illetve hoz nekem gyógyszert stb. Tampont többet veszek egyszerre, hogy ne neki kelljen, de biztos azt is hozna.


Mikor férfi kollégáim voltak, akkor is néha mondtam, hogy bocsi ha bunkó vagyok, most “rossz napok vannak “, és csak mosolyogtak egyet.


Egyáltalán nem tabu, egy természetes dolog. Nem tudom, hány éves vagy, de idővel biztosan neked sem lesz kellemetlen szoba hozni.

2022. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Egyáltalán nem, még a férfi barátaimnak is beszélek róla.
2022. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Egyáltalán nem eleve két lánytesóval nőttem fel. Ezen kívül műkörmös vagyok, úgyhogy a kollégáim és a vendégeim is szinte mind nők :D Nyilván nem ez a kedvenc témám, de ha feljön nem érzem magam kellemetlenül. Viszont van olyan visszatérő vendégem akinek egyszer elkezdtem kicsit panaszkodni és annyira zavarba jött, hogy soha többé nem hoztam fel. Nevelés kérdése gondolom, de a legtöbb nőnek nem az. Legalábbis egymás között :)
2022. dec. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
75%os lepontozó gondolom azt a megoldást kultiválná ha a nők vérzés idején kivonulnának egy jurtába, hogy látni se kelljen őket, míg ilyen iszonyatot "művelnek" 🤣
2022. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Senkinek nem beszélek a menstruációmról, mert mégis miért tenném?

Azt sem jelentem be, ha kimegyek vécére.

2022. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
#7 de legalább kiderült, hogy van egy csomó regisztrációja az illetőnek.
2022. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

Uram isten, nem értem a le pontozókat. Itt senki se azt írta, hogy mindig erről beszél stb. Ha viszont van problémád vele, vagy kérdezni akarsz, mi a francert lenne tabu ?? Sok éven at el volt nyomva ez a téma, pedig igen is fontos.


Másrészt én még nem találkoztam emberrel, aki vagy ne hozta volna elő, vagy ha én hoztam fel, értetlenül reagált volna. Persze felnőtt emberekről beszélek :)

2022. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!