Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Derékfájás mitől lehet, mire...

Derékfájás mitől lehet, mire utalhat?

Figyelt kérdés
Ismerősöm hetek óta szenved derékfájástól. Nincs felfázva, semmi nem utal vesebajra. 55 éves. Nem végez megerőltető munkát. Orvoshoz egyelőre nem szeretne menni. Valakinek saját tapasztalat esetleg? Vagy egyéb ötlet?

2022. dec. 14. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Akkor tűrjön az ismerősöd. Ennyi infóból meg nincs az az isten aki megmondja hogy mitől van.
2022. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
9%
Basszus most komolyan hetek óta kérdezgeti, mialatt legalább egy háziorvoshoz elment volna? Az, hogy ő mit érez és mi a valódi ok, az két külön dolog, tünetnek éppen elég a hetek óta tartó fájdalom és simán lehet valamilyen veseprobléma. Egy fizikális, vagy esetleg vizelet és vérvizsgálatba nem fog belehalni.
2022. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem pontos diagnózist kérdeztem. Csak annyit, hogy esetleg másnál mi okozott hasonló problémát.
2022. dec. 14. 09:49
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Több minden lehet:

- helytelen járás (pl.:lúdtalp) => ez miatt cipő elkopás, és ez okoz derék fájdalmat

- helytelen tartás miatt kialakult deformitás (gerincferdülés)

- gyenge derékizomzat

- súlyfelesleg (ennyi idősen nehezebb leadni - ugyanakkor sokkalta lassúbb az anyagcsere)


Nekem a térdeim, és a derekam szokott fájni. Én 58 vagyok.

Néhány nálam is fennáll a felsoroltak közül, de a legfőbb, az a derék izomzat gyengeség, amit próbálok kontrollálni.


Én konkrétan ízületre való erősítőket szoktam szedni,

- [link]

- [link]


valamint lóbalzsam kenőcsöt

- [link]


Hatásos a fájdalomra a tigris tapasz:

- [link]


Persze csak akkor, ha nem túl érzékeny a bőre a kámforra, mentolra, szegfűszeg olajra, borsmentára.


A zacskó 4 vastag tapaszt tartalmaz, amit hosszában félbe lehet vágni, és akkor egy-egy fél tapaszt felhasználhat a dereka két oldalára. Ha elég csak egy fél középre, akkor 8 alkalommal tudja felhasználni. Éjszakára ne hagyja fenn, mert irritálhatja a bőrt. Emiatt maximum 2x ragaszthatók ugyanoda a csíkok. Éjjelre csak akkor használja, ha este kezdte el a kezelést, viszont akkor nappalra nem tud feltenni újat. Egy tapasz kibírja csere nélkül a nappalt. Ha netán leizzadja, tapassza vissza, akár úgyis, hogy feljebb-lejjebb tapasztja. Ha már nem ragad (de ez nem valószínű), akkor cserélhető.


*


Általában napi 1x 1 tapasz nappalra, ekkor éjjelre le kell venni. De mint írtam: felezhető a tapasz. Tehát 12 órát simán kibír.


Volt, hogy annyira fájt a derekam, abban aludtam el, de éjjel felébredve leszedtem. Nem ajánlott a 24 órás viselés, de néha, véletlen fennhagyva, nem okoz különösebb bajt, csak irritálhatja a bőrt.


Egyenlőre ennyit tudtam segíteni, javasolni ápolónőként. Bár vegyük azt is figyelembe: nem vagyunk egyformák. Én tudom mi okozza a panaszaimat. Az ismerősödnél csak kellene egy kivizsgálás, hogy mégis MI okozza a panaszokat! (Ortopédia, Reumatológia)

2022. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
37%
Nekem anno vesemedence gyulladás volt, most meg vesegyulladás.
2022. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4, 5,

Köszönöm az érdemi válaszokat, ment a zöld pipa. (A mínuszokat nem értem...)

Túlsúly nincs, fitt, sokat mozog, jó formában van. Mozgásszervi bajra nem gondolnék.

2022. dec. 14. 10:55
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
54%
Az az igazság, hogy én mondjuk meg tudom különböztetni, ha mozgásszervi vagy nem, nekem ez vese eredetű volt, de neki még lehet más nyilván. De az biztos, hogy egy izomhúzódás, izomláz nem tart hetekig sem, illetve azt nagyon könnyű lenne elkülönítenie egy háziorvosnak is akár.
2022. dec. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!