Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kb 3 éves korom óta nagyon...

Ha kb 3 éves korom óta nagyon ritkán szokott lenni derékfajasom az mire utalhat?

Figyelt kérdés
Kb 3 éves korom óta szinte minden évben volt egyszer ketszer h fájt a derekam de sose mentem vele orvoshoz mert kb 10 perc múlva elmúlt max fél óra.. Szüleimnek se mondtam soha. Ha pihenek és kisebb nehezeket helyezek a hatamra akkor elmúlik. 18/L
2016. jan. 24. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet egyszerű tulterheléstől kezdve, a rossz testtartásból ķövetkező porckorong degeneráción át egésszen a veled született gerinc rendellenességekik (pl spondylolisthesis, vagyis csigolyaív szakadás).

Általában minden ilyesmire jellemző, hogy az idő múlásával fokozódik. Ha elhanygolod 10 év múlva lehet egy jó kis porckorong sérved. Egy kis celzott tornával, odafigyeléssel szinten tartható, kicsit több munkával javítható.

Itt kezdj el olvasgatni: porckorong.hu

2016. jan. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát edzés
2016. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem fokozodott, mert kis koromban jobban fájt.. Most egyre enyhebb
2016. jan. 24. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:

azért kérdzed, mert már nem fáj?

és attól, hogy kavicsokat raksz a hátadra?

2016. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yolo2 ***** válasza:
Ember, ha évente egyszer-kétszer fáj a hátad semmi... szép is lenne ha ilyennel járnának az emberek orvoshoz. Az az egy-két alkalom lehet attól, hogy megerőltetted egy kicsit, elfáradtak a hátizmaid, bármi... Ha rendszeres, hosszantartó, fokozódó fájdalmat tapasztalsz akkor jelenthet bármit is, így egy nagy semmi, ne aggódj. :)
2016. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!