Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szex után vérzés. Ez rák lehet?

Szex után vérzés. Ez rák lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap együtt voltunk a párommal. Az utóbbi évben ez sajnos nagyon ritka volt. Nem volt durva, nem is fájt, jó is volt, de azóta enyhe rózsaszínes vérzésem van. A tisztasági betéten nem látszik, csak amikor megtörlöm magam.

Két évvel ezelőtt volt egy rossz rákszűrésem. Magas kockázatú HPV-t mutattak ki. 3 havonta vettek kenetet, nem javult, nem is romlott. Egy éve szültem, a 6 hetes kontrollon már nem mutatott ki HPV-t a rákszűrés. Volt/van egy miómám is, amire mondta az orvos, hogy ránéz az ősszel. Mivel változott a lakcímem, ő már nem tudott fogadni, az új helyen meg hónapokra nem volt időpont. Az év végén meg már bevallom én sem akartam ezzel foglalkozni, gondoltam majd a januári rákszűréskor ránéznek arra is. (Sajnos halogattam is, mert a körzetes rendelővel rossz a tapasztalatom)

Viszont most nagyon aggódom, hogy nem-e méhnyakrák? Ügyeletre nem mennék vele, de hátha valakinek volt már hasonló.


2022. dec. 25. 16:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%

Nemrég voltam citológián, és kérdezte a dokim, hogy szex után vérzek-e... nem mondta, mit lát, mondom neki nem, semmi ilyesmi.

Azt mondta, gyulladásom van. Lehet neked is csak ennyi! Ne gondolj egyből a legrosszabbra! Az eredményem jó lett egyébként, bár be voltam szarva.

2022. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
31%
1 év alatt nem lesz HPV-ből olyan méhnyakrák, ami vérzik. Inkább méhszájseb lehet. De HR HPV miatt mindenképp sűrűbben kellene nézetned, illetve beadatni a Gardasil 9-et.
2022. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Igen, szerettem volna beadatni, de horribilis ára van sajnos.
2022. dec. 26. 08:30
 4/29 anonim ***** válasza:
22%
Sajnos igen, de ennél már csak drágább lesz és mivel már volt HR HPV-d, így hajlamos vagy rá, az oltáson kívül pedig más sajnos nem véd meg ellene. A méhnyakrákot 99,9%-ban a HR HPV okozza, érdemes összespórolni rá.
2022. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
A HPV oltás több bajt csinál, mint hasznot. Van ismerősöm, ki beoltatta magát, különböző nőgyógyászati bajuk lett. Ne adasd be!
2022. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom mi lenne a jó megoldás. Mert nyilván meghalni nem szeretnék. Pedig sajnos amióta két éve lett az a rossz rákszűrésem, folyton csak az a fiatal énekesnő jár az eszemben, aki szintén méhnyakrákban halt meg. És hogy rám is az a sors vár.

Ha tudnám biztosra, hogy az oltás segít, rászánnám a pénzt. De én is olvastam róla sok rosszat is. Teljesen tanácstalan vagyok.

Egyelőre még mindig pecsételek. Harmadik napja. Azt sem tudom, hogy így mit tud kezdeni az orvos. Egy nyomorult rákszűrést sem tud megcsinálni. Már ha fogadnak. Mert sok éve innen fenyegető vetéléssel küldtek el, mert még nem volt hivatalosan lakcímem a kerületben.

2022. dec. 27. 06:32
 7/29 anonim ***** válasza:
13%

Keress másik orvost, ha kell, akkor menj inkább magánba - én is ezt teszem! -, és felejtsd el ezeket a gondolatokat! Tudod, amire gondolsz, az fog történni!

Mi az a fenyegető vetélés?

2022. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Még az első gyerekemmel volt, amikor terhesség elején elkezdtem vérezni.
2022. dec. 27. 13:16
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Az oltás segít, csak akkor nem fogsz újra és újra megfertőződni, ha véd az oltás. Ne az ijesztgető anekdotáknak higyj, hanem a tudományos adatoknak. Autráliában tuájdonképpen eltűnt a méhnyakrák az oltásnak köszönhetően.
2022. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Én a helyedben nem hallgatnék olyanra, aki más ország adataival jön!

Semmi köze a HPV-nek a rákhoz. Nem fog az oltás védeni!

Van, akinek semmi baja nem volt, beoltatta magát és UGYANÚGY MEGKAPTA!


Olvass utána, mert a hpv és a rákszűrés nem éppen egy és ugyanaz.

[link]

2022. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!