Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem csinált rákszűrést...

Miért nem csinált rákszűrést az orvos talán mert szűz vagyok?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 12:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
7%
igen úgy tudom, hogy azt csak akkor kell ha már volt szexuális együttléted, orális szextől nem lehet elkapni.
2023. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

A rákot nem "elkapni" szokták az emberek, az kialakul...

Meg kell kérni, ha valamiért nem teszi, akkor majd elmagyarázza a doki, hogy miért nem :) illetve meg kell kérdezni. De én ilyenről még nem hallottam, hogy szüzesség miatt ne tenné!

2023. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
33%
Aki szűz, annak is csinálnak rákszűrést. Kérd meg, hogy csináljon.
2023. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%
Jézusom, most látom csak az első mekkora hülyeséget írt. Ez komoly? Vagy csak trollkodsz? :D Rákot elkapni??
2023. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%

A HPV-t lehet elkapni szexuális úton, nem a rákot, kedves első!

Kérdező, nem mondta a doki, miért nem csinálja meg?

2023. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%
Hat pedig szuzen nem csinalnak mehnyakrak szurest, felesleges. Ha mar elsz nemi eletet, onnantol kezdve evente kell menni.
2023. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
32%
Nekem az volt az első nőgyógyászati leletemben, mikor szűzként menstruációs problémával mentem, hogy "rákszűrés: nem volt még (virgo)". Bőven elmúltam már 20. Szóval simán van orvos, aki szűzeknek - gondolom a kifejezetten indokolt esetektől eltekintve - nem csinálja meg.
2023. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
18%
van olyan vírus, amely férfiaknál tünetmentes, nőkben meg méhnyakrákot okoz. természetesen mástól is kialakulhat, de ilyesformán is lehet szerezni
2023. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
A rákot valóban nem lehet elkapni, genetikailag sérült sejt miatt alakulhat ki (korlátlanul osztódik). Ezt okozhatja ionizáló sugárzás, kémiai anyag (pl. olyan nőknél gyakoribb, akinek a párja dohányzik, mert az ondóval rákkeltő anyag is átkerül), és bizonyos betegségek is, ilyen a HPV. A HPV-t a rákkal ellentétben el lehet kapni (ráadásul orálisan is).
2023. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
23%
Le lehet pontozni nyugodtan, de szuzen akkor sem csinalnak mehnyakrakszurest 🤷‍♀️
2023. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!