Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miert jonnek mindig elo ujra...

Miert jonnek mindig elo ujra huvelyi fertozesek ha mar kivolt kezelve?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kb 20 eves korom ota amiota nemi eletet elek mindig elojon valamilyen fertozes - gombat / bakterium, kivagyok kezelve -van hogy felevig semmi majd egyik masik elojon.(Mar mas parom van gombank volt de kaptunk gyogyszert ki lettunk kezelve majd megint elojott valami)


Ilyen viszketos, folyasos dolog de vagy ez a halszagu vagy gombas jellegu.

Nem ertem miert jon mindig elo valami szarsag, most is kb 3 honapja volt gombam ami visszaszorult, erre most megint erzem a viszketest es vizes folyasom van(ink.bakteriumra emlkezetet)


A doki tobbnyire huvelyflora helyreallitast javasol es azt mondta mivel vekony vagyok erzekenyebb is lehetek ezert borul fel mindig lent valami. Nem hasznalok intim mosakodot , pamut fehernemu de igyis..

De pl tesom sokkal vekonyabb neki sose volt semmi ilyen baja, szoval akkor ez genetika?


Most elojott viszketos kicsit halvany feher/vizes halszagu folyas gondolom ez bakterialis?1 hete egyutt voltunk es egyutt voltunk a baratommal es veletlen ahogy valtottunk helyzetet a vegbelnyilasomhoz hozzaert majd ugy folytattuk de tiszta voltam de lehetseges hogy vegbelbakteriumot vagy ilyesmit bevitt ?


Nem tudom.. csak bosszant hogy egy ideig minden oke majd megint elojon valami.


27L


2023. jan. 4. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

"1 együtt voltunk a barátommal és véletlen, ahogy váltottunk helyzetet, a végbélnyilasomhoz hozzáért, majd úgy folytattuk, de tiszta voltam, és lehetséges hogy végbélbaktériumot vagy ilyesmit bevitt?"


Igen, lehetséges. E. Coli mindenkiben van, csak nem mindig okoz betegséget.

2023. jan. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Lehetséges az E-coli, mellesleg, ha őt nem kezelik, akkor teljesen mindegy, mert ide-oda adogatjátok.
2023. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
de mondom hogy anno gombát állapítottak meg, és kezeltek mindkettőnket, majd utána minden ok volt, később megint kialakult valami..és miért van ez h vannak kezelések majd mindig kijön mindig vmi...
2023. jan. 5. 10:48
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
attól hogy régen gomba volt, most mitől ne lehetne E.coli??
2023. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

simán lehet de nem lehet rámondani 100%ig hogy az. egyébként az ecolit hogyan kezelik? régen talán volt olyasmi, és antibitoikumot kaptam rá.

de am nem is az hanem miért van azh mindig újra elkapok vmit , irritáció, hüvelyi diszkomfort érzés van míg más úgy éli az életét hogy sose kap ilyeneket? genetika vagy én cseszek el vmit?

2023. jan. 5. 14:51
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Lehet érzékenyebb vagy rá, lehet rosszabb az intimhigiéniád, a fertőzések után nem mosod 90°C-on a fehérneműidet, a párod nincs rendesen kikezelve, esetleg mástól hoz haza...


E. coli-ra antibiotikumot és hüvelytablettát kapsz. Előtte mindenképpen tenyésztenek.

2023. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolso ez felhaborito feltetelezes, nem lep felre egyikunk sem ...es a fehernemuket hol mosod 90 fokon?
2023. jan. 5. 22:15
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Felháborító vagy sem, okokat kérdeztél, ez meg lehetséges. Nem azt mondtam, hogy megcsal, azt mondta, hogy ha megcsal, akkor lehet ő hozza haza...
2023. jan. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is egyből az e-coli jutott eszembe. Meg az, hogy a végbélből áramlik valami a hüvely felé, ami gyengíti a rendszert.


Gyakori jelenség például, hogy a redők között megbújik a bélsár ezt pedig hát, kiszellenti onnan napközben az ember. :D Érdemes a két gyűrű közti részt is kimosni, mikor van rá lehetőség. Legjobb akkor, mikor az ember végzett a dolgával.


Mit használtok, óvszert? Ha nem, akkor az is lehet, hogy a ph-tok a kedveseddel nem egyezik, így "összevesznek" és a te immunrendszeren marad alul a balhéban.

2023. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
utolsó, de lehetséges hogy az ecoli együttlét során került belém? bár tiszta voltam, fürödtem de akkor történt hogy véletlen odaért majd úgy ment tovább a dolog, de az kb egy pillanat volt.. nem tudom hogy lehet-e jelentősége. illetve akkor ez elég gyakori jelenség hogy napközben az ember "kiszellenti" a dolgot, ezek szerint tök sok embernek lenne ecolis fertőzése nem?
2023. jan. 6. 17:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!