Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet egy életre...

Hogyan lehet egy életre megszüntetni a felfázást?

Figyelt kérdés

Nászutat betegséggel állunk szemben.

Tehát szexuális együttlétet követő 2.napra jelentkeznek a felfázás tünetei.

Bár szerintem összefüggésben van a ciklusommal, ugyanis majdnem mintázatszerűen a mensim előtti héten vagyok mindig felfázva. Gondolom a hüvelyflórám legyengülése, meg a hormonális változások okozzák.

Ezért is vagyok meglőve, ugyanis a hónap bármely másik részén, semmi bajom, de bármit teszek havi egyszer úgyis fel lesz fázva.

Leírom mit csinálok és mit szedek:

Aktus előtt és után mindig pisi és fürdés. Eszek sok vitamint, tőzegáfonyát. Sokat iszom, gyógyteákat, de legfőképp vizet. Ezek mellett sosem zajlik az együttlét hidegben sem. D-mannózt is szoktam enni közvetlenül együttlét után, majd ki is pisilem.

Járok orvoshoz vele, nőgyógyászt látogattam eddig, nemsoká megyek majd urológiára.

Bármilyen jellegű hasznos tanácsot fogadok. Kinek mi vált be? Gyógyszer? Vagy valamilyen házi praktika? Lehet valami más a háttérben?

Kérem csak olyanok válaszoljanak akik tudják is mi az a nászutat betegség, a felfázás.

-Már az előbbi megjegyzésemre: Nem, nem a barátom fertőz le. A felfázás nem így működik. Vagy akkor a hónap minden napján fel kéne hogy legyek fázva. Vagy hüvelyi fertőzésem lenne, de nem az van.



2023. jan. 5. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Szex után nitrafurantonin 1db, emellett nekem az immunterapia vált be. Urovaxom 3 hónapig, majd fel után ismétlés 1hetig.
2023. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Fél év után ismétlés 1hetig
2023. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Plusz fontos, hogy az antibiotikum után legyen huvelyflora visszaállítás
2023. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, a nitrafurantoninról nem hallottam még, de majd megkérdezem az orvosom. Az Uro waxomot pont ma fogom kiíratni, még a múlt hónapban mondta a doki, hogyha előjön mégegyszer kiírja nekem. Igen használok probiotikumot a hüvely meg bélflórára egyaránt.
2023. jan. 5. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

A Notrofurantonin egyfajta antibiotikum, amit az evidencian alapuló szakirodalmak is javasolnak ilyen esetben (pl uptodate).

Vagy napi egy darab szextől függetlenül, vagy a szex után 1.

Beszéld meg az orvossal. Sajnos nálam nagyon régóta ugyanez van, konkrétan 14 éves koromtól. Most vagyok 42….

Mindig érdemes tenyésztést kérni, hogy célzott kezelést kapjál.

2023. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!