Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent rákszűrésen az...

Mit jelent rákszűrésen az "ismétlés klinikai megítélés szerint"?

Figyelt kérdés

Voltam éves rákszűrésen, és ez volt beikszelve az eredményemen. Utánanéztem a neten és azt találtam bővebben, hogy "A vizsgálat ismétlésének a gyakorisága a klinikai eltérések (kolposzkópos kép, előzmények, tünetek) alapján határozható meg." Mit jelent ez pontosan?

Az "ismétlés protokoll szerint" tudomásom szerint az, hogy egy év múlva újra menni kell, ugye gondolom ha semmi gond, akkor ez van beikszelve, nem pedig a "klinikai megítélés szerint". Kicsit aggódom, mert P2 lett maga az eredmény, ami elvileg nem kóros elváltozás, de azt találtam neten, hogy a változó korú nőknél gyakori ez az érték, de én mégcsak 18 éves vagyok. Lehet bármi probléma, vagy nem kell aggódnom? Nagyon frusztrál, hogy nem tudom a jelentését, hogy mikor kellene megismételni a vizsgálatot.



#nők #eredmény #nőgyógyászat #rákszűrés #Ismétlés klinikai megítélés szerint
2023. jan. 7. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Mi van a P2 mellé írva szövegesen az ismétlésen kívül? Miért P2?
2023. jan. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Kóros, neoplasztikus hámelváltozások laphámsejtek"

Ennyi

2023. jan. 7. 01:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve "Értékelhető, de endocervicalis/transformations zóna hiányzik", ez is ott van, ezt kihagytam
2023. jan. 7. 01:05
 4/6 anonim ***** válasza:
15%

A "Kóros, neoplasztikus hámelváltozások laphámsejtek", az P3, tuti az van bejelölve?


A másik pedig arra utal, hogy nem jól vette le a nőgyógyász a kenetet és a belső nyálkahártya lenyomata nincs rajta, sem a két nyálkahártya váltó zónája. Szóval csak az egyiket elemezték.

2023. jan. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már megvan, félrenéztem, mert ki volt emelve es a P2 alatt volt ez...de beikszelve az van, hogy "egyéb, nem neoplasztikus elváltozás"
2023. jan. 7. 01:12
 6/6 anonim ***** válasza:
15%
Ok, akkor tehát azért van ez írva, mert nem sikerült rendesen a mintavétel. Amúgy nem para. Nőgyógyász eligazít.
2023. jan. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!