Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen orvoshoz kell mennem,...

Milyen orvoshoz kell mennem, ha fèlek, hogy mellràkom lehet?

Figyelt kérdés

Legyengült immunrendszer lehet tünet? Az elmúlt évben többször is beteg voltam, szinte mindent elkaptam, ami a közelembe került. Ùgy gondoltam, hogy azèrt lehet, mert nagyon rosszul tàplàlkozom màr règòta, de most megijedtem.

A mellemen vannak kis barnàs pöttyök, azok talàn a pòrusok, olvastam, hogy az lehet tünet. Vannak rajta kiütèsek is, ès a bimbòm nem ùgy làtszik, mint szokott, hanem mint mikor mèg nőtt a mellem, ìgy teljesen beleolvad a környezetèbe, kivève, ha stimulàlom. Lehet, hogy most is nő, mivel mostanàban hìztam, ùgyhogy lehet, hogy az egèsz amiatt van.

Kèrem, ha valaki ismeri a tüneteket vagy bàrmit tud mondani, az ìrjon. Az is jò lenne, ha valaki leìrnà, hogy ne legyek hülye, es mindenkèpp menjek el az orvoshoz. Fèlek, hogy lebeszèlem magam, bebeszèlem, hogy nincs baj, a szègyenlőssèg miatt, meg mert nem szeretek orvoshoz jàrni, stb. Tudom mekkora hülyesèg, de jò lenne pàr szò. Tudom nem biztos, remèlhetőleg nincs semmi, de szerintem el kène menni az orvoshoz.

Köszönöm, ha vàlaszolsz!



2023. jan. 24. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Hány éves vagy? Háziorvosnál kérj mammográfiára beutalót.
2023. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
21
2023. jan. 24. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Az elsődleges tünet az, ha csomót érzel. De az sem feltétlenül rosszindulatú elváltozás, hanem lehet nyirokcsomó, ciszta, zsírcsomó.

Ha aggódsz, mammográfiára menj. Nem írtad, hány éves vagy, de 40-45 éves kor fölött amúgy is ajánlott évente elmenni, ha pedig rizikócsoportban vagy, akkor hamarabb.

2023. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Mell-ultrahang eleg. Fiataloknal nem szoktak mammografiat.
2023. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Én nem hinném, hogy ezek alapján ez mellrák, de menj el egy mellultrahangra első körben.
2023. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Kicsit hipochonder vagy. 21 évesen mégis, mitől lenne mellrákod?
2023. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%
^Ha esetleg hordozza az öröklődő mellrák génmutációt ami sajnos nem extrém ritka, simán lehet mellrákja 21 évesen is. Bár a tipikus tünetek pl csomó, gennyezés hiányában nyilván a kérdező csak túlreagálja.
2023. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

voltál azóta orvosnál?

Senki sem szeret orvoshoz járni, de ha valakinek panasza van, elváltozást észlel, azt muszáj kivizsgáltatni.

Ebben az életkorban nagyon ritka az emlőrák, de előfordulhat sok másfajta, jóindulatú elváltozás.

Háziorvos, vagy nőgyógyász tud neked segíteni, ne félj megkérdezni őket.


A mellrákra utalható jeleket itt tudod megnézni, legörgetve, a képen:

[link]


Az önvizsgálat helyes módja, amit minden nőnek tudnia kell:

https://www.youtube.com/watch?v=lLQOms2A8qY

2023. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!