Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Láb borotválása irritáció nélkül?

Láb borotválása irritáció nélkül?

Figyelt kérdés

Na most én már legalább másfél, ha nem 2 egész éve már hogy borotválom magamnak a lábszáramat, ezalatt az idő alatt volt olyan időszakom is (leginkább a nyarak) amikoris gyantáztatásra is sor került.

Olvastam a neten állítólagos szakorvosi véleményeket, miszerint ha a szőrszálak növekedési irányával megegyezőleg húzzuk a borotva pengéjét akkor kevésbé lehet irritált a bőr felső rétege közvetlenül a borotválkozást követő időszakokban. Ez mind szép és jó, csakhogy az én lábamon növekedő szőrszálak között hogy úgymondjam nem lelhető fel semmiféle rendszer. Nő mindegyik össze vissza minden irányba, látok olyat is amely éppenhogycsak kilátszik a bőrből és akad olyanból is bőséggel melyek mindenféle gond nélkül nőnek tovább szabadon. Arra szeretnék most jelen esetben választ kapni hogy lehet-e adni egyáltalán bármilyen mértékben erre az állításra, valamint hogy ez biológiailag is így van-e mindenkinél hogy ilyen szinten össze vissza kezdenek el visszanőni a szőrszálak a helyükre?



2023. jan. 25. 00:57
 1/2 anonim ***** válasza:
29%

"Arra szeretnék most jelen esetben választ kapni hogy lehet-e adni egyáltalán bármilyen mértékben erre az állításra, valamint hogy ez biológiailag is így van-e mindenkinél hogy ilyen szinten össze vissza kezdenek el visszanőni a szőrszálak a helyükre?"


Igen, ez így van, ahogy az orvosok mondják, de az is igaz, hogy a lábon, sőt, akár az arcon is képes a szőr, össze-vissza irányban nőni, ami elég gyakori.


A legjobb az irritáció megelőzésére a borotválás előtti borotvahab (de minimum egy hajkondiciónáló, ha nincs otthon borotvahab) használata, hogy jobban csússzon a penge, illetve utána mindenképp nyugtató és/vagy gyulladáscsökkentő krém használata. (Pl. az Aloe Vera zselé nagyon hatásos)

2023. jan. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez mindenkinél más. Nekem pl. nincs is kifejezetten olyan,hogy növekedési irány,vagyis van,de esetemben úgy néz ki,hogy egyenesen kifelé meredeznek a szőrszálak a bőrömből,tehát nem simul rá a lábamra.Amikr borostás,vagy kicsit kinőtt,olyan ,mint ha millió tüske állna ki a lábamból.Én simán,lentről,felfelé húzva szoktam borotválni
2023. jan. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!