Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehetett hirtelen olyan...

Mitől lehetett hirtelen olyan erős a menstruációm?

Figyelt kérdés

Ma már a 4. napnál tartok a 6 napból ezért már nem kéne, hogy annyira erős legyen. Eleinte nem is volt a z, viszont ahogy a szalagavató lezajlott, rohannom kellett mosdóba, mert éreztem, hogy nagyon sok volt. Egy merula xl kelyhet használok, és az a kb. 2 óra alatt teljesen megtelt és még szivárgott is picit. ( akik nem tudják, hogy mekkora az a kehely; 51 milis, ami tartalmát legjobb esetben is egy olyan 3 super plus tampon lenne képes felszívni) ami valljuk be, nagyon nem kevés, és nekem általában legalább 8 óra kell, mire megtelik, ha nem több, szóval nagyon nem értem, hogy miért lett hirtelen ennyire erős. Arra gondoltam, hogy talán az idegesség miatt, de nem tudom pontosan. Ti tudjátok, hogy mitől lehetett ez?



Komoly válaszokat szeretnék kérni, akit irritál, hogy más intim kelyhet használ, az legyen szíves máshol kiélni a rosszindulatát, köszönöm.



2023. jan. 27. 22:43
 1/3 Csabi34 ***** válasza:
34%

A menstruációs vér mennyisége és intenzitása változó lehet a ciklus során. A menstruáció kezdetén a vérzés általában enyhébb, míg a ciklus végén erősebb lehet.


Az idegesség és a stressz hatással lehet a hormonális egyensúlyra, és ezáltal befolyásolhatja a menstruációs ciklust. Az idegesség és a stressz növelheti a progeszteron és a prolaktin szintjét, ami növelheti a menstruációs vér mennyiségét.


Egyéb okok, amik miatt a menstruáció erősebb lehet, a következők:


A méhnyak nyálkahártyájának vastagsága

A méhnyak és a méh izomzatának összehúzódása

A véralvadási rendellenességek

A fibroidák (jóindulatú daganatok a méhben)

A polipok (jóindulatú daganatok a méhnyakban)

Szükség esetén fordulj orvoshoz.

2023. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
18%

"ahogy a szalagavató lezajlott, rohannom kellett mosdóba"


A tippem az, hogy sokat ugráltál/táncoltál a műsor közben és az beindította. Emellett parázhattál is kissé, hogy élesben jól sikerüljön a műsor, ne rontsatok el semmit. Tehát stressztől, illetve ennek kombójától simán lehet.


Engem nem irritál a kehely, tényleg csak érdeklődésből kérdezem, mi szólt a használata mellett? Ha szalagavatóról írsz, akkor gondolom kb. 18-19 éves lehetsz. (Az amúgy nem novemberben/december elején szokott lenni?)

2023. jan. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2 én nem léptem fel úgy, mert csak 11.-es vagyok, én csak 2 műsorszámban vettem részt és abból az egyik éneklés, a másik pedig beszéd volt, ezt elfelejtettem leírni.

Általában korábban szokott lenni, de nálunk most lett, mert volt egy kis probléma a helyszínnel.


Nekem az szól a kehely használata mellett, hogy alapvetően legalább 8 órát ki szokott bírni, ha nem 12-t, ami azért nem rossz. Pénztárcabarát, ami nekem és anyának elég nagy pozitívum, mert kettőnknek együtt egy 5-6 napos menstruáció betéttel, görcsoldóval és tamponnal régebben simán megvolt 5000 forint, ha nem több. Emellett én azert kicsit környezetbarátabbnak gondolom magam az átlagnál, például nem pazarlok, epilátort használok, meg biztonsági borotvát, amik kevés szemetet termelnek, és a menstruáció alatt is (nekem) körülbelül 30 nagy méretű tampon és 10 betét használódott el, ami nekem kicsit sok. Plusz még az is egy pozitívum számomra, hogy ebben nincsenek káros vegyi anyagok, amik nálam erős görcsöket tudnak okozni, ezért a kehellyel nekem szinte teljesen fájdalom mentes. De persze mindenki azt használ, amit kényelmesnek tart, valaki betét, valaki tampon és valaki kehely mellett dönt.

2023. jan. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!